reklama

Skříně už máte plné? Vyrobte si nový věšák

Máte už skříň plnou oblečení a nevíte, kam další obsazená ramínka pověsit? Samozřejmě je tu Láďa s nápadem, jak si v takové situaci poradit. Vystačíte si se starým prknem a pár minutami práce, tak se neváhejte pustit do výroby.

Vyrobte si vychytaný věšák na ramínka (Zdroj Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Na vychytaný věšák na ramínka budete potřebovat:

  • prkno
  • provaz
  • tužku
  • metr
  • nářadí

Rozměřte si vzdálenost otvorů
Rozměřte si vzdálenost otvorů (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Prkno, ze kterého bude během chvíle vychytaný věšák na ramínka, si rozměřte a vyznačte si na něj místa, kde za chvíli vytvoříte otvory. Do těch se ramínka zavěsí, volte tedy podle toho mezi nimi vhodnou vzdálenost.

Plochým vrtákem vytvořte otvory na ramínka
Plochým vrtákem vytvořte otvory na ramínka (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Prkno si pak zkraťte na potřebnou délku a vezměte na pomoc vrtačku. Do ní budete potřebovat plochý vrták, kterým vytvoříte do dřeva pěkné kulaté otvory ve vyznačených místech.

Hrany zaoblete, pomozte si šablonou
Hrany zaoblete, pomozte si šablonou (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Základ máte hotový a teď si můžete hrát. Což takhle rohy zakulatit? Pomozte si čímkoliv kulatým a do rohů si oblouk obkreslete. Může to být brusný kotouč nebo třeba hrneček. Přebývající materiál pak odřízněte.

Prkno je nutné obrousit
Prkno je nutné obrousit (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nahrubo už je věšák hotový, je na čase ho vyladit. Celý povrch i hrany přebruste bruskou. Zbavíte se nerovností, poškození, případně i nánosů staré barvy a zároveň krásně vynikne kresba dřeva.

Dřevo také povrchově ošetřete
Dřevo také povrchově ošetřete (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

K dokonalosti chybí už jen povrchová úprava. Použijte tekutý včelí vosk a štětec a věšák natřete. Kresba vynikne ještě více a dřevo bude chráněné a vyživené.

K zavěšení poslouží lano
K zavěšení poslouží lano (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

A jak věšák samotný zavěsit? Jedině stylově – a to pomocí přírodního lana. Provlečte ho na obou stranách krajními otvory a zajistěte, například obvázáním provázkem. Vychytaný věšák na ramínka teď můžete pověsit.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 13. 1. 2023, Autor: Lenka Tajbrová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto) , Profil autora: Lenka Tajbrová