reklama

Jak nám může posloužit senzor na vyhledávání barev?

Slyšeli jste už o senzoru na vyhledávání barev? Tahle nenápadná věcička je natolik šikovná, že dokáže s barvami v našem interiéru hotové zázraky. Sice za nás nevymaluje, ale pomůže nám, abychom neměli barvy v bytě podle kanárkové módy nebo každou stěnu v jiném odstínu.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Přestaňte se trápit, že nerozeznáte odstíny barev. Pomůže vám senzor (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Senzor na vyhledávání barev

Malování v interiéru a s ním spojené kombinování nábytku a dekorací je v některých případech rovno prvotřídnímu hororu. To si takhle pěkně namícháte barvu na malování a samozřejmě začne okamžitě fungovat zákon schválnosti, takže vám okolo dveří nebo na posledním metru stěny barva dojde. Co teď? No jistě, namícháme novou. 

Máme namícháno a ejhle - po nanesení na stěnu ihned vidíme, že tento odstín se sice podobá tomu předešlému, ale přeci jen je jiný. Samozřejmě si můžeme nechat barvu odborně namíchat v centru míchání barev, ale ani tam nejsou vševědoucí a podle fotky vašeho obýváku těžkou odhadnou, zda je to odstín fialkové nebo šeříkové. 

Zkombinovat barevné odstíny v interiéru je někdy nadlidský úkol
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Zkombinovat barevné odstíny v interiéru je někdy nadlidský úkol

Pokud ale budete mít po ruce praktického pomocníka, bude určování barev a odstínů opravdová hračka. Tím pomocníkem je senzor pro určování barev. Že jste o něm ještě neslyšeli? Chyba, velká chyba!

Senzor s technologií bluetooth umožňuje skenovat odstín téměř z jakéhokoliv povrchu a přenést jej přímo do smartphonu, tabletu nebo PC. Díky digitálnímu senzoru dokážete změřit přesný barevný odstín z jakéhokoliv povrchu, postačí vzorek o minimální velikosti 2×2 cm.

Malý, ale velmi užitečný pomocník. Senzor na vyhledávání barev
i (Zdroj: UNI HOBBY, a.s.)
Malý, ale velmi užitečný pomocník. Senzor na vyhledávání barev

Vaším úkolem je pouze senzor přiblížit ke zvolenému povrchu a nasnímat barvu. Se senzorem se poté odeberete do centra míchaní barev, kde vám rádi zjistí nejen konkrétní barevný odstín, ale vytvoří i vizualizaci interiéru s vybranou barevnou kombinací.

Dulux NIX Pro Mini colour sensor poskytuje řadu barevných odečtů, které používají profesionálové k velmi přesnému porovnávání a měření. Můžeme použít vestavěnou knihovnu barev, aby se přesně shodovala, nebo hodnoty barev, aby se šarže přizpůsobila vašim specifikacím.

Senzor lze spárovat s chytrým telefonem
i (Zdroj: UNI HOBBY, a.s.)
Senzor lze spárovat s chytrým telefonem

Díky patentovanému designu senzor dokáže blokovat veškeré okolní světlo a využívá vlastní kalibrovaný světelný zdroj, který poskytuje špičkovou úroveň přesnosti.

Zdroj informaci: UNI HOBBY, a.s.

Publikováno: 28. 12. 2022, Autor: Martina Pilzová (text), UNI HOBBY, a.s. (foto), Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Martina Pilzová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.