reklama

Kříženec traktoru a motokáry brázdí pole Markvartic

Láká vás projížďka v traktoru, motokáře či obyčejném automobilu a nemůžete si vybrat, čemu dát přednost? Zkuste adekvátní kompromis v podobě vozidla, které zastává všechny tři varianty. Podomácku vyrobený vůz je naprostou špičkou v oboru domácího kutilství. Elegantní design a vyvážené motoristické vlastnosti jsou charakteristické rysy nově zkonstruovaného vozidla.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o)
Podomácku vyrobený kříženec traktoru, motokáry a auta je naprostou špičkou domácího kutilství (zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Tento odvážný záměr vyšvihnul domácího kutila z Markvartic mezi absolutní špičku ve svém oboru. Jeho šikovné ruce a otevřená mysl jsou vzorem nejednoho z nás. Domácí kutil, který sestrojil unikátní vozítko, se vyznačuje velice šikovnýma rukama a fištrónem, které mu závidí snad celá vesnice.

Kombinace traktoru a motokáry je naprostým unikátem. Vůz nebyl sestrojen, aby svému majiteli pomáhal. Je určen pro radost. Jeho hlavním účelem je vykouzlit provozovateli úsměv na tváři, při jízdě zažít chvíle adrenalinu, ale hlavně se s ním chce pochlubit na srazu podomácku vyrobených vozidel.

Oříšek je vozítko pro radost
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Oříšek je vozítko pro radost

Základem pojízdného Oříšku je pouze jedno vozidlo. Z něj byl použit podvozek a nápravy společně s motorem a převodovkou. Tyto části jsou jedinými originálními díly na voze. Všechny ostatní části jsou výtvorem fantazie, která je majiteli vlastní. Tak, jako je tento vůz neobvykle originální, pyšní se i jedinečným názvem. Majitel mu říká Oříšek.

Kříženec traktoru a buginy je zatím ve fázi testování a prohání se převážně po poli
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o)
Kříženec traktoru a buginy je zatím ve fázi testování a prohání se převážně po poli

Název si vysloužil hned ze dvou důvodů. Za prvé byl celkem oříšek toto vozidlo vyrobit. Druhý důvod je mnohem zajímavější. Ve chvíli, kdy bylo vozidlo ve fázi vývoje, nalezl vněm kutil úplný poklad. Původnímu automobilu, který parkoval na zahradě, chyběl startér a ve chvíli, kdy se rozpůlila převodovka, byl tento prostor plný oříšků.

Kříženec buginy, traktoru a automobilu je určen pouze pro potěchu. Má však spoustu šikovných vychytávek, kterými ho majitel vybavil. Palubní deska vypadá jako by byla určena pro letadlo. Zdobí ji mnoho čudlíků a páček. Nalezneme zde vypínač, kterým se spustí celý systém auta. Dále zde vidíme budík na tlak turba a vedle levého čelního sloupku je připevněn šnorchl. Šnorchl vede do vzduchového filtru a odtud do turba. Traktor a motokára v jednom by relativně mohlo jezdit do určité výšky i ve vodě.

Palubní deska je plná spínačů a páček
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Palubní deska je plná spínačů a páček

Přední část buginy je vybavena spoustou háků a navijáků. Ty jsou určeny na vyproštění Oříška. Majitel dopředu počítá se situací, kdy jeho vozidlo některá místa nevyjede. V tuto chvíli ještě není kříženec vybaven uzávěrkami diferenciálu, tudíž u vozidla zatím zabírají pouze lehká kola.

Tip:

Pokud máte doma na zahradě nějaký starý vrak, můžete se hravě přidat ke skupince kutilů, kteří svůj volný čas tráví výrobou pojízdného miláčka. Vyrobený vůz vám pak může pomáhat např. při práci, odvozu jakéhokoliv materiálu či pouze pro radost.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 20. 12. 2022, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Beata Boháčová