reklama

Vyrobte si sněhuláka, který nikdy neroztaje

S nadcházející zimou určitě najdete pár polínek, která nemusí nutně skončit v krbu, ale vyrobíte si z nich zimní dekoraci v podobě sněhuláka, který může stát nejen venku, ale i doma v obýváku, v dětském pokoji nebo i v kanceláři. Ostudu si s ním totiž rozhodně neutrhnete.

Sněhulák, který neroztaje (zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Na výrobu sněhuláka ze dřeva budete potřebovat:

  • 3 různě dlouhá polena
  • kousek dřevěně lišty
  • 2 větvičky
  • ponožku
  • barvu a štětec
  • nářadí a spojovací materiál
Pomůcky na výrobu sněhuláka
Pomůcky na výrobu sněhuláka (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Polena nařežte na potřebnou délku
Polena nařežte na potřebnou délku (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Z březové větve si uřízněte tři polena. Stejně jako sněhové koule jsou v odlišných velikostech, i tady bude jedno polínko menší, další větší a to třetí největší. Nejlépe vám to půjde s ruční akumulátorovou pilou – během chvíle máte hlavu, tělo i spodek sněhuláka.

Lištu uřízněte na vhodnou délku
Lištu uřízněte na vhodnou délku (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Vezměte dřevěnou lištu a uřízněte si z ní takový kus, který špalíky položené na sebe nebude přesahovat. Bude kostrou, která bude držet špalky pohromadě. Bude také sloužit jako opora – sněhulák bude stát sám. Za zadní strany ji připevněte vruty.

Ruce budou tvořit větvičky
Ruce budou tvořit větvičky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Sněhulákovi chybí ještě ruce. Do prostředního špalku vyvrtejte otvor z každé strany. Vyberte si vhodné větvičky a jednoduše je do otvorů zasuňte.

Čepice bude netypická
Čepice bude netypická (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Třešničkou na dortu je sněhulákova čepice. Obyčejně je to hrnec nebo jiná nádoba, vy si ale poraďte jinak. Vezměte ponožku a navlečte ji na horní špalek. Na volném konci udělejte uzel jako bambulku a neobyčejná čepice je na světě.

Nakonec domalujte detaily
Nakonec domalujte detaily (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nakonec dotvořte ještě to, co sněhulákovi chybí – oči, nos a knoflíky. Vezměte si na pomoc barvy a štětec a vše dokreslete. Sněhulák, který s vámi zůstane po celý rok, je na světě!

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 6. 12. 2022, Autor: Lenka Tajbrová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto) , Profil autora: Lenka Tajbrová