reklama

Jak si zabezpečit chatu? Pořiďte venkovní stínění

Že můžete mít venkovní rolety i na chatě? Ano a dokonce jsou perfektní volbou – kromě stínění totiž stavbu chrání před zloději.

i (Zdroj: MINIROL)
Venkovní stínění vás ochrání před sluncem i zloději (Zdroj: MINIROL)

Pokud jste se už někdy poohlíželi po stínění do oken na chatu či chalupu, nejspíš jste narazili na screenové rolety. Dnes vám však představíme stínění typu lamelové venkovní rolety. Možná jste nevěděli, že jsou určeny nejen pro rodinné domy a byty, ale perfektně se hodí právě i na místa, kde se ve volném čase rekreujete.

Pocit bezpečí na prvním místě

Trávíte na chalupě každou volnou chvílí, nebo si na odpočinek v přírodě vyhrazujete jen letní prázdniny? Ať tak, či onak, když na chalupě nejste, nikdo ji nehlídá a lapkové se vydávají takto osamocené nemovitosti prozkoumávat. Je tu však možnost, jak na ně vyzrát. Přestože venkovní rolety oficiálně neřadíme mezi bezpečnostní prvky, směle je můžeme označit za efektivní překážku proti zlodějům.

Svítí-li vám slunce po celé dny do oken, vytvořte si ideální podmínky jedna dvě
i (Zdroj: MINIROL)
Svítí-li vám slunce po celé dny do oken, vytvořte si ideální podmínky jedna dvě

Výrobce venkovního stínění Minirol vyrábí rolety natolik pevné, aby odolaly i návštěvě nezvaných hostů. Hliníkové lamely se do sebe zacvaknou a nepovolí, ani když se je snažíte vší silou nadzvednout. Vytvoří tak před okny do chalupy či chaty ochranný krunýř, aby tudy nikdo neprošel.

Venkovní rolety stíní i chrání

Toto stínění toho však umí mnohem více. Pojďme si představit i další disciplíny, ve kterých venkovní rolety excelují.

Ochranu před slunečními paprsky zvládají skvěle

Svítí-li vám slunce po celé dny do oken, vytvořte si ideální podmínky jedna dvě. Hliníkové rolety vyplněné PUR pěnou zajistí stín a zabrání přehřívání interiéru chalupy. Když přijedete na víkend, nemusíte celé páteční odpoledne větrat. Příjemná teplota uvnitř už totiž je, a to o 3–9 stupňů nižší než venku.

V zimě chalupa nepromrzne

Patříte-li mezi ty chalupáře, kteří svou nemovitost na podzim zazimují a vrátí se zpět až zase na jaře, potěší vás i další dovednost venkovních rolet. Tou je zaizolování oken. Chalupa vám tak snadno nepromrzne, čímž si zároveň zajistíte, že nepopraskají vodovodní trubky.

S roletami se pořádně prospíte

Rádi si o víkendu na chalupě přispíte? Venkovní rolety vás nechají nerušeně spát tak dlouho, jak jen budete sami chtít. Dokáží místnosti zcela zatemnit a zároveň i odhlučnit. Vycházející slunce či sousedovu strunovou sekačku ať si užijí do sytosti ti, kteří vstávají rádi brzo.

Venkovní rolety vás nechají nerušeně spát tak dlouho, jak jen budete sami chtít
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Venkovní rolety vás nechají nerušeně spát tak dlouho, jak jen budete sami chtít

Co tomu říkáte? Také vás venkovní rolety přesvědčily o svých skvělých vlastnostech? Pokud byste jim chtěli dát šanci, navštivte webové stránky některého z výrobců venkovního stínění a nechte si zpracovat nezávaznou kalkulaci.

Publikováno: 19. 11. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce