reklama

Potřebujete traktor nebo bagr? Stačí si vybrat

Život není tak dlouhý na to, aby ho správný kutil promarnil zahálením. Podomácku vyrobený traktor se dvěma vleky je naprostou špičkou, kterou se takový jedinec může pochlubit. Výjimečnost šikovného rumburského domácího kutila je vyhlášená v celém kraji. Svými výtvory se zcela jistě řadí mezi skvosty ve svém oboru. Pod jeho šikovnýma rukama se zrodil nejen traktůrek, ale např. i malé letadlo.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Doma vyrobený traktůrek se dvěma vleky je nenahraditelným pomocníkem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Posledním kutilským kouskem rumburského šikuly je traktůrek se dvěma vleky. Originální pomocník může vykonávat práci jak traktoru, tak i bagru. Jedná se o unikátní kousek, který je hojně využíván na veškeré zahradní práce. Zeminu dokáže vybagrovat stejně dobře jako odvést fůru dřeva. Jeho pomoc je pro aktivního kutila a zahrádkáře v jedné osobě zcela nenahraditelná.

Traktor a bagr v jednom vypadá, jako by právě sjel z výrobní linky. Jeho výroba trvala celý rok. Pojízdný krasavec je sestaven z nejrůznějších dílů, většinou všeho, co kde bylo k mání. Motor a převodovka jsou použity ze staré Škody 1203 a jako sedadlo slouží obyčejná kancelářská židle.

Za traktor se můžou zapřáhnout dva vozíky, jeden se sklápí dozadu, druhý do boku
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Za traktor se můžou zapřáhnout dva vozíky, jeden se sklápí dozadu, druhý do boku

Za traktor se můžou zapřáhnout dva vozíky. Jeden je sklápěcí dozadu a druhý je vybaven hydraulickým obvodem a sklápí se do boku. Tento vlek se může sklopit buď ručně za pomoci páky, nebo díky již zmíněnému hydraulickému obvodu. Zcela bez sebemenší námahy je možné složit velkou fůru dřeva.

Tip:

Kutilský počin v podobě traktůrku se dvěma vleky není jediným kouskem, kterým se může rumburský šikula pochlubit. Sám totiž navíc postavil dům, sestavil letadlo, z nákladního automobilu s korbou vyrobil karavan a navíc postavil skútr pod vodou. Jeho šikovnost je přímo neocenitelná a fantazie, se kterou vymýšlí své další projekty, by měla být příkladem pro mnoho domácích kutilů.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 16. 11. 2022, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Beata Boháčová