reklama

Inspirujte se: Tato čtyřkolová krasavice brázdí cesty Šluknovského výběžku

Není kutil jako kutil. Například domácí výrobu čtyřkolky nezvládne jen tak někdo. Žijí mezi námi lidé, kteří se občas podílí na usnadňování života sobě i své rodině. Kromě těchto obyčejných kutilů však najdeme i úplné skvosty. Existují jedinci, kteří každou minutu svého života věnují pomoci nejen sobě či své rodině, ale i celé vesnici. Jedinečná díla, jež se dokážou zrodit pod rukama unikátních domácích vynálezců, jsou odrazem jejich výjimečnosti. Široké okolí pak spoléhá pouze na jejich um a šikovné ruce.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Domácí výrobu čtyřkolky nezvládne jen tak někdo (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Kutil, který se věnoval domácí výrobě čtyřkolky, je naprostou legendou, za kterou chodí pro pomoc lidé z širokého okolí. Zmíněná čtyřkolka je zcela jedinečný výtvor. Domácí kutil bude díky této čtyřkolce mobilní i v době, kdy již řízení osobního automobilu bude nad jeho síly. Na pořízení nákupu bude toto vozidlo přímo báječným pomocníkem.

Pojízdná krasavice je sestavena ze 4 kol od jízdního kola, které kutil pro tyto účely zakoupil stejně tak jako řetěz. Sedačkou čtyřkolky se stala obyčejná kancelářská židle. Nezbytnou částí vozidla jsou řídítka, jež byla nalezena na kovošrotu, a samozřejmě baterie pro elektrický pohon, která byla vzata z jiného kola. Vzhledem k tomu, že majitel unikátního vozítka počítá, že jednoho dne již nebude schopný řídit motorové vozidlo, je jeho čtyřkolka vybavena velikým kufrem. Do tohoto prostoru se hravě vejde i větší nákup.

Čtyřkolka je vybavena velkým kufrem na nákup
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Čtyřkolka je vybavena velkým kufrem na nákup

Celá čtyřkolka je vybavena odrazovými sklíčky, zpětnými zrcátky i světlem. Konstrukce je odpružena tak, aby byla jízda opravdovým požitkem. Pohon unikátního vozítka obstarává jezdec sám, a když mu dojdou síly, může přepnout na elektropohon. Čtyřkolka je vybavena baterií a pod levou šlapkou najdeme elektromotorek. Skvělou vychytávkou je unikátní parkovací brzda. Výroba této krasavice netrvala ani půl roku.

Tip pro ostatní kutily

Absolutním fenoménem, který kutil dokáže v domácích podmínkách vyrobit, je letadlo, sen každého kluka. Majitel vyšperkované čtyřkolky se právem řadí mezi naprostou špičku. Před lety si sám doma vyrobil malé ultralehké letadlo. Trup letadla si tento šikula koupil, ale vše ostatní je již jeho vlastní výroba. Zrod trval asi 1,5 roku.

Absolutním fenoménem, který kutil dokáže v domácích podmínkách vyrobit, je letadlo
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Absolutním fenoménem, který kutil dokáže v domácích podmínkách vyrobit, je letadlo

Vzhledem k tomu, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, objevila se vážná nemoc a letadlo musel tento kutil prodat. Dnešní vzpomínky se již objevují pouze v rodinném albu.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 29. 10. 2022, Autor: Beata Boháčová (text), Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Beata Boháčová