reklama

Víte, jak eliminovat růžový a červený odstín dřeva?

Každý druh přírodního dřeva má odlišnou kresbu a charakter, díky čemuž je zcela jedinečný. Přírodní dřevo můžeme použít s povrchovou úpravou, která dá vyniknout jeho přirozené barvě a kresbě, či ho opatřit nátěrem lazurou. U většiny dřevin to problém není, ale existuje dřevina, která nahrazuje svoji více známou sestru a je stále více využívaná protože je levnější a dostupnější. Tou dřevinou je dub červený (Quercus rubra). Má to ale háček. Dub červený má růžovější odstín než nám všem známý dub. A to se nemusí všem líbit. Co s tím?

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Nekdy je růžový či červený odstín dřeva nežádoucí (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pokud dáme přednost přírodnímu vzhledu dřeva, ale potřebujeme potlačit růžový nebo červený odstín, který dřevo dubu červeného přirozeně má, doporučujeme použití přípravku, který tento odstín dokáže eliminovat.

PINK BLOCKER 2C je speciální vodou ředitelný reaktivní produkt, který mění a zabraňuje růžovému a červenému zbarvení dřeva. Právě růžovou barvu dnes stále častěji používané dřeviny červeného dubu můžete pomocí PinkBlocker eliminovat.

Tento odstín lze potlačit nátěrem eliminujícím růžovou a červenou barvu dřeva
i (Zdroj: ACOLOR s.r.o.)
Tento odstín lze potlačit nátěrem eliminujícím růžovou a červenou barvu dřeva

Na obrázku je vzorek dubu červeného, který se má odstínem hodit k vinylové podlaze. Můžeme vidět dřevinu bez povrchové úpravy (vlevo) a dřevinu po použití produktu PINK BLOCKER (vpravo).

Zdroj informací: ACOLOR s.r.o.

Publikováno: 12. 10. 2022, Autor: ACOLOR s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce