reklama

5 detailů, které vylepší vaši domácnost

Atmosféru v domácnosti a její konečný vzhled ovlivňuje nejen hlavní zařízení, ale také detaily. Maličké doplňky a dekorace se starají o příjemnou rodinnou atmosféru a nastolení určitého stylu. V interiéru vám proto nesmí chybět. Jejich výběr se odvíjí od vašich potřeb a od toho, po jakém výsledku toužíte.

i (Zdroj: shutterstock.com)
Útulná domácnost závisí na detailech (Zdroj: shutterstock.com)

Platí však, že některé detaily umí kromě vylepšení zvýšit i hodnotu samotné nemovitosti. Které to jsou?

Ozdobte zdi

Prázdné zdi vypadají stroze a neosobně. Způsobují, že domácnost vypadá příliš chladně. Na první pohled se tak může zdát, že v ní nikdo nebydlí. Tento problém však lze snadno vyřešit. Na výběr dnes máte stovky obrazů či tapet, které lákají pozornost a přinášejí potřebné teplo domova. Dobrým nápadem je také na stěnu pověsit vhodnou pokojovou rostlinu.

Rada odborníka

Tapety jsou pro každého, kdo chce změnit interiér, ale netouží po zdlouhavém malování. Nebojte se s nimi experimentovat. Zvolte různé vzory, potisky nebo malby. Zajímavé jsou i různé kombinací barev.

Obraz na zeď nemusí být jen drahým sběratelským kouskem. Na trhu najdete také levnější provedení s abstraktním uměním, případně s fotografiemi oblíbených míst. Velikost obrazu vybírejte na základě toho, kolik máte místa nebo podle vkusu. Velký obraz s masivním rámem nechte na zdi vyniknout samostatně. Menší obrazy nakombinujte spolu a vytvořte design podobný koláži.

Na holé stěny zavěste obraz, květiny či jiné dekorace
i (Zdroj: shutterstock.com)
Na holé stěny zavěste obraz, květiny či jiné dekorace

Přineste světlo

Světlo dokáže v interiérech zázraky. Vnitřní prostory opticky zvětšuje, nemluvě o tom, že přináší lepší náladu. V některých místnostech se stará o intimní atmosféru a v jiných zase poskytuje osvětlení na práci. Kromě klasických lustrů a lamp můžete do interiéru zvolit i jiná provedení ve formě detailů. Jsou to efektní LED pásky.

LED pásky lze umístit na rohy skříněk, pod postel nebo na stěnu. Nabízejí tlumené světlo vhodné do ložnic, obývacích pokojů i kuchyní. Pásky jsou obvykle k tomu, aby zkrášlily místnost, než k tomu, aby poskytly osvětlení. Umí ale přitáhnout pozornost a zaujmout.

LED pásky přispějí k atmosféře
i (Zdroj: shutterstock.com)
LED pásky přispějí k atmosféře

Vše zakryjte

Toužíte po jedné čisté linii, ale některé věci v domácnosti vám to kazí? Nehezký vzhled často vytvářejí měřicí přístroje na vodu nebo plyn, které mají daleko od stylových dekorací. Pokud nechcete, aby byly na očích, jednoduše je zakryjte. Skvěle vám k tomu poslouží revizní dvířka.

Revizní dvířka dnes dokážou doslova zázraky. Bílé provedení je univerzální klasikou. Nejlépe se hodí na bílé stěny. Pokud však máte na stěně obklad nebo nějakou jinou barvu, není třeba se ničeho bát. V současnosti existují i neviditelná dvířka, která splynou s okolím a dokud na ně neupozorníte, žádný z hostů si jich nevšimne.

Využijte revizní dvířka
i (Zdroj: shutterstock.com)
Využijte revizní dvířka

Všechny nožičky pryč

V rámci zakrývání se nemusíte zbavit jen přístrojů na vodu nebo plyn, ale také nožiček některých spotřebičů či skříněk. Mnohé z nich mají velmi jednoduchý vzhled, který nemusí ladit s okolím a hodit se k vašemu zařízení.

Nožičky zakryjete rychle a snadno. Stačí vám k tomu speciální lišty ve stejné barvě, jako skříňka a další nábytek. Pořídit si je umíte při nákupu zařízení nebo si je koupíte později, třeba až když budou ve slevě. Třetí alternativou je nechat si je udělat na míru.

Nožičky uryjte pod lištu
i (Zdroj: shutterstock.com)
Nožičky uryjte pod lištu

Vsaďte na praktičnost

Praktičnost je jednou z nejdůležitějších vlastností, které byste při nákupu doplňků měli sledovat. Detaily se zajímavými vlastnostmi vždy potěší. Nebudou vám zbytečně zabírat místo a vždy, když to bude potřeba, tak je využijete. K praktickým detailům moderní kuchyně patří nádoby, organizéry nebo držáky. Do dalších místností se hodí měkký textil, úložné boxy nebo zrcadla.

Samostatnou kategorií jsou chytré přístroje, jako robotické vysavače či kávovary s množstvím funkcí. Domácnost zkrášlí a přitom skvěle poslouží. Zvolte stylové a trendy detaily, které váš příbytek zkrášlí a přitom zvýší jeho hodnotu. Možností je nespočet.

Zdroj informací: practical-homes.com

Publikováno: 30. 9. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce