reklama

Ze staré židle vyrobte stylovou tabuli

Chybí vám doma místo na vzkazy a nákupní lístky a naopak přebývá stará židle? Vyrobte si stylovou tabuli ze židle, která ozdobí předsíň i kuchyni a při jejíž výrobě upotřebíte to, co byste jinak vyhodili. Navíc to není nic složitého, tak se do toho neváhejte pustit.

Vyrobte si vychytanou nástěnku ze staré židle (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Nejprve ze staré židle odstraňte čalounění či jiný materiál, který tvořil opěradlo a sedák. Pilkou pak odřízněte sedací část včetně nohou. Musí vám zůstat kus mezi zadními nohami. Výsledkem bude opěradlo v podobě obdélníku. Místa řezů obruste, případně odstraňte vystupující spojovací materiál.

Na řadě je povrchová úprava. Dřevěný rám můžete ještě obrousit od starého laku či barvy, potom ho ošetřete. Použít můžete přírodní včelí vosk, případně lazuru či nátěr dle vlastního uvážení. K nanesení vosku můžete použít houbičku či hadřík, na ostatní přípravky se hodí štětec.

Díl natřete tabulovou barvou
Díl natřete tabulovou barvou (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Připravte si desku, která bude tvořit část na psaní - tabuli. Seřízněte ji na velikost opěradla a natřete ji tabulovou barvou, postačí z jedné strany. Šrouby ji pak připevněte k rámu ze zadní strany. Nezapomeňte na ozdobení. Použít můžete, cokoli vás napadne. Tabuli budou slušet korkové špunty, které do volného prostoru vyskládáte a přilepíte tavnou pistolí. Budou v nich držet špendlíky, můžete je tak využívat také jako nástěnku.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Připravte si starou židli a ostatní potřeby a nástroje
Připravte si starou židli a ostatní potřeby a nástroje (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Publikováno: 4. 10. 2022, Autor: Lenka Tajbrová , Profil autora: Lenka Tajbrová