reklama

Po skončení koupací sezóny nejprve vyčistěte dno koupacího jezírka

Čištění dna koupacího jezírka nebo bazénu asi nepatří mezi nejoblíbenější činnosti. Ale udělat se to musí. Jinak by za chvíli naše jezírko připomínalo želatinu a přes kal a nečistoty bychom nejen neviděli na dno, ale ani by nás koupání v něčem takovém nelákalo. Než si ale poběžíte pro síťku, popřemýšlejte.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Jak vyčistit dno koupacího jezírka? (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Jak vyčistit dno koupacího jezírka?

Po koupací sezóně, ale mnohdy i během ní, vypadá dno našeho koupacího jezírka či bazénu jako hustá zeleninová polévka. A koupat se ve vývaru, ve kterém plave listí, odkvetlé květy, utopení brouci, písek, bláto, všechny možné druhy nečistot, kaly a kdesi cosi opravdu není nic vábného. Nehledě na to, že taková voda ani nijak příjemně nevoní. Všechny nánosy, které spadnou na dno, se velmi brzy začnou rozkládat. Proto je potřeba pravidelně jezírko či bazén čistit.

Nabízí se klasický způsob mechanického čištění bazénovou síťkou s hustými oky, která zachytí poměrně dost nečistot. Ale bude vás bavit minimálně obden pobíhat okolo jezírka nebo bazénu a lovit zatoulané mušky a napadaná semena břízy? Nehledě na to, že šlem, usazený na dně, stejně do síťky nezachytíme.

Mechanicky lze jezírko vyčistit pomocí sítka
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Mechanicky lze jezírko vyčistit pomocí sítka

V dnešní mechanizované době na to máme zlepšovák a chytrého pomocníka. Je jím vodní vysavač pro bazény nebo koupací jezírka. Vysavač jednoduše ponoříte pod hladinu, na přístrojové desce na břehu navolíte potřebný program a můžete se jít věnovat něčemu jinému. Vysavač pracuje sám. 

Vysavač ponoříme do vody jezírka
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vysavač ponoříme do vody jezírka

Je napojen na přívod elektrického proudu, kabel je chráněný proti vniknutí vlhkosti. Postranní kolečka jsou doplněna vrtulkovým pohonem, takže vysavač připomíná malý kolesový parník nebo spíše ponorku.

Vysavač se po dne jezírka pohybuje jako kolesový parník
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vysavač se po dne jezírka pohybuje jako kolesový parník

Vyzkoušeli jsme za vás:

Automatický bazénový vysavač RT2100 Tornax je určen pro privátní bazény o max. rozměru 8×4m. Čistí pouze dno.

  • rychle vyjímatelný filtrační koš „EASY TO CLEAN''
  • 1 čisticí cyklus = 2 hod
  • filtrační koš se 3 schopnostmi zachycení nečistot (100 mic součástí dodávky)
  • schopnost čistit všechny typy dna a všechny tvary bazénu

Uvnitř vysavače se skrývá sběrné síto. To je potřeba po skončení práce (někdy i během ní, což záleží na tom, jak moc je dno zanesené) vždy vyjmout a vypláchnout. Postačí nám k tomu zahradní hadice. Kaly a nečistoty můžeme klidně spláchnout na trávník.

Po vytažení vysavače vyjmeme zanešené síto
Po vytažení vysavače vyjmeme zanešené síto (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Sítko vysavače je potřeba velmi důkladně vyčistit
Sítko vysavače je potřeba velmi důkladně vyčistit (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Vysavač pracuje bez vaší pomoci. Navolený program vám oznámí, jak dlouho bude vysavač pracovat a jeho chytrá jednotka sama pozná, kdy je vnitřní sběrné síto natolik plné, že je potřeba je vyčistit. 

Na panelu navolíme potřebný program
Na panelu navolíme potřebný program (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vysavač necháme v jezírku dostatečně dlouho, aby dno opravdu vyčistil
Vysavač necháme v jezírku dostatečně dlouho, aby dno opravdu vyčistil (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

A nakonec ještě vychytávka: Vysavač lze propojit s mobilní aplikací, takže po uvedení vysavače do chodu můžete s klidem opustit dům a přes chytrý telefon pouze sledovat, jestli se vysavač "nefláká". 

Vysavač lze ovládat i díky mobilní aplikaci
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vysavač lze ovládat i díky mobilní aplikaci

Robotické vysavače zvládnou vyčistit nejen dno vašeho koupacího jezírka či bazénu, ale také stěny a hladinovou linku. Mají několik volitelných programů, které umožní to nejdokonalejší vyčištění. Spuštěním čistícího programu si vysavač zaměří rozměr bazénu a vypočítá optimální čas čištění pro daný bazén nebo jezírko. Kromě malých vysavačů pro domácí použití můžete mít i profi vysavače, které zvládnou vyčistit i bazény o délce 25 m. 

Nemusíte se tedy už mořit se síťkou a ztrácet čas lovením nečistot, protože robotické vysavače udělají veškerou práci za vás.

Zdroj informací: pořad Libovky Pepy Libického, rubrika Minutový manžel, VÁGNER POOL s.r.o

Publikováno: 30. 8. 2022, Autor: Martina Pilzová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Martina Pilzová