reklama

Jak opravit rozbitý zip? Jde to celkem snadno!

Už se vám stalo, že se vám u tašky nebo oblečení rozbil zip? Pokud máte zboží ještě v záruce, reklamujte ho. Starší věci lze také vyhodit a pořídit si za ně nové. Nebo můžete poprosit o výměnu zipu zručnou kamarádku, která rozumí šití. Lze také vyhledat služeb švadleny, která si za svou práci nechá zaplatit. Mnohdy ale postačí zip jednoduše opravit. Není to nijak složité, jen musíte vědět, jak správně na to.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Oprava zipu není složitá (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Zipy se často rozbijí u levných věcí, u kterých chybí kvalitní zip. Nejčastěji nám jezdec vyjede z jedné kolejničky nebo nám vypadne úplně. Oprava této závady není nikterak složitá, stačí rozpárat, nejlépe nůžkami, místo, kde je zip vsazený a zašitý do látky. To je začátek zipu, tedy ta část odkud se zip zapíná.

Vypárejte zašitý začátek zipu a případně odstřihněte otřepy
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vypárejte zašitý začátek zipu a případně odstřihněte otřepy

Jezdce nasadíte zpět do obou kolejniček tak, aby se zip dal zapínat. Nezapomeňte na obou koncích zip opět zpátky pevně zašít.

Po nasazení jezdce můžete zip opětovně zapnout
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Po nasazení jezdce můžete zip opětovně zapnout

Vlastnoručně opravený zip vám jistě udělá radost, protože oblíbenou věc můžete zase používat a ještě jste ušetřili finanční prostředky.

Tip:

Jezdec, který je uvolněný a zip nezapíná, ale je pořád v obou drážkách, postačí na plochých stranách stisknout opatrně kleštičkami na začátku zipu.

Zdroj informací: pořad Libovky Pepy Libického, rubrika Minutový manžel

Publikováno: 22. 8. 2022, Autor: Šárka Miškovská (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Šárka Miškovská