reklama

Ušel vám nafukovací krokodýl nebo duše? Pomůže speciální lepidlo

Tohle zná asi každý – nafukovací krokodýl do bazénu nebo duše pro malé děti se propíchne zrovna ve chvíli, kdy začne koupací sezóna. Oprava takového poškození je naštěstí docela snadná. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je lepidlo na měkčené plasty, kaučuk a gumu. A také trocha trpělivosti, protože spoj se následně musí nechat pořádně zaschnout. Ukážeme si, jak na to a co k tomu budete potřebovat.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Nafukovací hračku či plovací kruh můžete snadno opravit (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nejprve je nutné najít díru, kudy vzduch uniká. Tady se musíte spolehnout na svoje smysly – buď můžete unikající vzduch slyšet, nebo nafouknutou hračku ponořte do vody – místo, odkud unikají bublinky, je přesně tam, kde je duše děravá. Je dobré si díru označit třeba fixou, protože později byste ji už zrakem nemuseli objevit.

K očištění lepeného místa použijte čistou vodu a líh
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
K očištění lepeného místa použijte čistou vodu a líh

Je vhodné si lepené místo zdrsnit – třeba hrubším brusným papírem. Ale oparně, abyste nenadělali více škody než užitku. V dalším kroku přijde na řadu líh. Tím si musíte místo defektu odmastit, aby na něm lepidlo dobře drželo. Technickému benzinu se vyhněte, protože by mohl plast narušit. Nakonec nechte opravované místo řádně oschnout. Vodu setřete hadříkem, líh se odpaří během několika sekund.

Lepidlo se musí kolem díry pořádně rozetřít
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Lepidlo se musí kolem díry pořádně rozetřít

Jdeme lepit. Pro lepení vodních hraček, balonů a duší se nejlépe hodí lepidlo na měkčené plasty, kaučuk a gumu. Lepidlo nejprve naneste na díru a nechte chvíli působit. Pak naneste druhou vrstvu lepidla – krouživým pohybem z něj vytvoříte něco jako záplatu. A opět – pár minut jej nechte zavadnout. Pak na místo přiložte záplatu, která je součástí balení s lepidlem. Ze záplaty musíte odstranit ochrannou kovovou fólii. Záplatu pevně přitiskněte na lepené místo a nechte zaschnout. Pak je oprava hotová.

Výhodou lepidla je, že zůstává pevné, ale zároveň i pružné, takže se ideálně hodí právě pro různé nafukovací předměty. Dobře se s ním lepí také praskliny vzniklé ve svárech plastů. Při lepení je dobré nechat opravovaný předmět lehce nafouklý. Jedno balení lepidla vám vydrží na několik takových oprav.

K opravě nafukovací hračky budete potřebovat speciální lepidlo
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
K opravě nafukovací hračky budete potřebovat speciální lepidlo

Pro jistotu můžete záplatu s lepidlem do doby vytvrdnutí zajistit svěrkou nebo upnout ve svěráku. Pokud má ostré kovové čelisti, vypodložte si je kouskem dřeva.

Specialista Ceys

Ceys vyrábí lepidlo speciálně na plachtovinu a kaučuk. Kromě výše popisovaných oprav se dá použít také na vyspravení zahradních hadic nebo stanů. Je voděodolné, takže zalepí i gumáky nebo člun. Koupit si ho můžete v jednoduchém balení s aplikátorem. Lepidlo je navíc jednosložkové, takže odpadá i nepříjemné míchání jednotlivých vrstev plnidla a tvrdidla.

Zdroj informací: pořad Libovky Pepy Libického, rubrika Minutový manžel; AC MARCA Czech Republic s.r.o.

Publikováno: 1. 8. 2022, Autor: Jaroslav Kropáč (text), Depositphotos (https://cz.depositphotos.com), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Jaroslav Kropáč

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.