reklama

Vestavba do auta nabízí komfortní kempování za rozumnou cenu

Vestavba do auta může pro někoho znamenat zásadní posun v kempování a dovolenkovém vyžití. A nemusíme k takovým aktivitám ani kupovat obytňák za drahé peníze. Pohodlná a praktická vestavba do auta pozvedne náš "život na kolech" opravdu o level výš.

Pořiďte si do auta vestavbu a vyrazte na dovolenou (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Vestavba do auta

Vestavba do auta dnes znamená moderní a praktické vybavení, které lze namontovat (a to doslova v řádu několika minut) téměř do každého typu auta a než vaše drahá polovička dopije odpolední kávu, jste připraveni vyrazit za dobrodružstvím nebo na dovolenou.

Minulost v motorismu a kempování znamenala nejrůznější zlepšováky a inovace stylem samo-domo, které se bohužel ve většině případů hrubě rozcházely s bezpečnostními předpisy a vyhláškou o silničním provozu. 

Vestavby do aut se vytvářejí přesně pro dané typy vozidel
Vestavby do aut se vytvářejí přesně pro dané typy vozidel (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Moderní vestavba jednoduchým vložením do zavazadlového prostoru promění váš vůz v komfortní kempingové auto s dostatkem prostoru pro cestující i zavazadla. Nemusíte nic vyrábět ani upravovat, vestavby od ověřených výrobců jsou vyráběny na míru jednotlivým typům vozidel, způsobilých pro přepravu po pozemních komunikacích.

Montážní vestavby do vozidel mohou obsahovat nejrůznější zásuvky, police, vany, boxy, skříňky s dvířky, držáky na lahve, pracovní desky výsuvné nebo sklápěcí, perforované panely na nářadí, police na kufříky a další regály do aut a vozidel. Další příslušenství, dodávané na přání zákazníka, zahrnuje i třeba látkové boxy, upevnitelné na okna automobilu, zabudované čerpadlo pro venkovní sprchování, závěsy pro vytvoření sprchového koutu nebo mobilní toalety a mnoho dalších praktických pomůcek.

Díky čerpadlu máte k dispozici i tekoucí vodu
Díky čerpadlu máte k dispozici i tekoucí vodu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vestavba je složitelná tak, aby zabírala co nejméně místa
Vestavba je složitelná tak, aby zabírala co nejméně místa (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Součástí vestaby také může být stan, který se upevňuje na střechu auta, a v něm se pohodlně vyspí dvě osoby. Stan je také v několika variantách dle typu auta a přání zákazníka.

Stan na střeše je dalším z řady příjemných vymožeností
Stan na střeše je dalším z řady příjemných vymožeností (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Ve stanu se vyspí dvě osoby
Ve stanu se vyspí dvě osoby (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Vestavby se však netýkají jen campingových přístaveb. Vestavby mohou být i pro dílenské účely do užitkových nebo servisních vozidel, najížděcí plošiny, rampy do dodávek nebo speciální vybavení, např. pro záchranářská vozidla.

Vestavba Stella je ideální partner pro cestování a kempování. Její velká obliba je především pro snadnou montáž a demontáž do vozidla.
Vestavby Rebuild-car vyrábíme ze speciálních hliníkových profilů a odlehčených materiálů. Díky nízké váze nezatěžuje zbytečně vozidlo. Použitím těchto materiálů se naše Vestavby Rebuild-car pohybují s váhou okolo 50 kg.
Navíc se dá celá vestavba rozložit na jednotlivé boxy a díky tomu si ji do auta nainstaluje pohodlně každý sám

Vestavba Stella 115/60/H2 obsahuje:

  • Základní konstrukci kuchyňky o rozměrech: šířka 115 cm, hloubka 60,5 cm, výška 54 cm
  • Box s vodou je vybavený 2 kanystry o objemu 2x 15 litrů a 12 V čerpadlem. Hlavní část výklopného dřezu je z nerezových dílů, který osazujeme skládacím dřezem. Box je z horní části zakrytý dřevěnou bio deskou vhodnou pro přípravu jídla.    
  • Box s vařičem obsahuje kartušový vařič, výklopnou dřevěnou bio desku vhodnou pro přípravu jídla a objemný úložný prostor pod vařičem.
  • Box pro lednici je připravený pro umístění lednice o maximálních rozměrech š= 310 mm, h= 575 mm, v= 435 mm.
  • Lednice není v základní ceně vestavby. Pro vestavbu doporučujeme kompresorovou lednici. Vestavbu i s lednicí najdete ve variantách tohoto produktu.   
  • Postel o délce 200 cm s molitanovou matrací (výška matrace 7 cm). Matrace je šitá na míru a je přes celou šířku auta. Po rozložení postele vznikne pod postelí úložný prostor o výšce cca 49 cm.   
  • Patro s nádobím je příplatkové příslušenství, které si můžete vybrat ve variantách tohoto produktu. Do laserově vyřezávané výplně pod horní desku vestavby jsme umístili kompletní 4dílný set nádobí (4x talíř, 4x hluboký talíř, 4x hrníček, 4x příborový set, 6x malá lžička), 2x nůž a otvírák a 4 štamprle.
Campingový vařič je běžnou součástí vestavby
Campingový vařič je běžnou součástí vestavby (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Pohodlné dvojlůžko zajistí komfort při spaní
Pohodlné dvojlůžko zajistí komfort při spaní (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jak vestavbu namontovat?

K uchycení vestavby se většinou používají oka pro upevnění nákladu. Vestavbu uchytíme pomocí závitů a šroubů skrz oko nebo pomocí jednoduchých popruhů. Způsob uchycení závisí vždy na konkrétním modelu vozu. Samotná instalace vestavby nezabere více než 5 minut (i totálně manuálně nezruční zvládnou vestavbu nainstalovat dle přiloženého podrobného návodu a instruktážního videa). 

Boxy se dají připevnit na okna automobilu
Boxy se dají připevnit na okna automobilu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Vestavbu vložíte do auta, pro snadnější manipulaci můžete předem vyjmout všechny boxy, uchytíte pomocí šroubů nebo popruhů a tašku s matrací a konstrukcí postele vložíte nad nebo za vestavbu.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů; rebuild-car.cz

Publikováno: 18. 7. 2022, Autor: Martina Pilzová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Martina Pilzová