reklama

Ukliďte si nepořádek ve sklepě, použijte praktické organizéry

Úklid sklepa, kdy jsme sem nanosili všechno možné i nemožné, je tak trochu noční můrou. Představa, jak všechno zase vynášíme ven, třídíme a přerovnáváme, může slabším jedincům způsobit bušení srdce. A přeci je tu inteligentní řešení, které vám zorganizuje celý sklep.

Konec chaosu ve sklepě. Pusťte se do jarního úklidu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Úklid sklepa

Na jaře se zima vždy ptá, co jsme během její vlády dělali. A my můžeme říci, že jsme přinášeli a odnášeli věci do sklepa a ze sklepa, vrstvili páté přes deváté, kupili krabice a bedničky s nezbytnými zbytečnostmi a když jsme něco nutně potřebovali, najednou dotyčná věc zmizela z povrchu zemského, aby se po dlouhé době zase vynořila z časoprostoru. 

Proto je dobré po nějaké době navštívit sklep či jiné prostory, které využíváme k uskladňování všeho možné i nemožného, a udělat si zde opravdu velký úklid a pořádek. Tedy pokud na to jdete stejně, jak ve většině domácností, nejspíš to dopadne tak, že krabice z levého rohu přestěhujete do pravého, přičemž vás ohrožují padající lyže, dětské hračky a ledabyle složený stan.

Také jistě velmi dobře znáte případy, kdy iniciativně vynosíte všechny věci ze sklepa nebo z garáže ven a začnete třídit. V polovině už toho máte tak akorát dost a s úžasem zjišťujete, že nejen že všechny věci docela určitě potřebujete, ale že vám jich ještě pěkná řádka přibyla a vy vůbec netušíte, kde se to tu vzalo. 

Je jistě těžké se mnoha nepotřebných věcí zbavit, ale ještě těžší je veškerý váš "majetek" nějak smysluplně srovnat, roztřídit podle důležitosti a příbuznosti a nejtěžší je to všechno zase poskládat do úložného prostoru tak, aby na vás při každém otevření dveří půlka věcí nespadla a abyste našli to, pro co jste sem vlastně přišli. Máme jedno elegantní a praktické řešení.

Podobný chaos najde v garáži nebo ve sklepě téměř každý
Podobný chaos najde v garáži nebo ve sklepě téměř každý (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Pověste to nahoru

To, co je uloženo v úrovni očí, je neviditelnější. Zapomeňte proto jednou provždy na všechny ty kartonové krabice, úložné boxíky a plastové pytle. Věci v nich uložené nejsou přehledné a i přes veškerou snahu se vám vždy povede do krabice s instalatérskými komponenty hodit nafukovací kruh vašeho dítěte, v pytli s nápisem lyžařská výbava docela určitě najdete součástky na sekačku a sklenice se šroubky vždy vydají další, úplně neznámý předmět, který jste v životě neviděli. Takhle by to opravdu nešlo.

Ať vás v rohu tíží těžká a neskladná rakev na auto, jízdní kola celé rodiny opřená o sebe nebo šroubečky pomixované do jednoho velkého zmatku, závěsný systém Reponio si poradí. Přesvědčte se ukázkovými řešeními, která skvěle fungují.
Ideální je, pokud máte všechno v úrovni očí
Ideální je, pokud máte všechno v úrovni očí (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Závěsný systém

Můžete se spolehnout na závěsný systém Hareo, účinné a zábavné řešení, se kterým na zeď pověsíte opravdu vše, co najdete. Pokud budete v budoucnu potřebovat dispozice závěsného systému změnit, za pár minut svůj systém snadno rozšíříte nebo změníte díky panelům a univerzálnímu příslušenství.

Instalace závěsného systému je stejně snadná, jako kdybyste na zeď věšeli běžné poličky. Potřebujete pouze vrtačku, vodováhu a šroubovák. A samozřejmě základní komponenty závěsného systému. 

Sportovní vybavení uložíte do držáků na stěnu
Sportovní vybavení uložíte do držáků na stěnu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Postup instalace závěsného systému:

  • Šroubovací lištu přiložte ke stěně a vyznačte body pro umístění hmoždinek.
  • Do vyznačených bodů vyvrtejte díry a zatlučte hmoždinky.
  • Přišroubujte lištu. 
  • Závěsné panely nasaďte na lišty, osaďte háky a dalším příslušenstvím.

Panely jsou profesionálně navržené a konstruované, jsou výhodné i pro domácí použití. Panely se snadno instalují pomocí lišt a mají nosnost 200 kg/m2, a vyberete si ze 6 barev. Kdykoliv je snadno odmontujete a použijete jinde.

Závěsný systém lez instalovat do jakékoliv stěny, která panel udrží i se zavěšenými předměty – cihly, beton, dřevo, OSB desky, ytong, tvárnice sádrokarton a další. 

Základními držáky budou bezesporu háky
Základními držáky budou bezesporu háky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Příslušenství

Základními díly k zavěšování předmětů na lišty jsou háky. Nosnost jednoho háku je až 80 kg. Nejuniverzálnější hák v 5 délkách pojme malé i velké předměty. Hák s plastovým opláštěním ochrání zavěšené předměty díky pogumovanému povrchu. Mezi speciální druhy háků patří například háky na kola, na nářadí nebo háky pro uložení sportovního vybavení a tyčového materiálu při použití ve dvojici. 

Držáky vám uvolní místo na zemi. Například držák na krabice, který snadno přizpůsobíte jakýmkoliv rozměrům. Zajímavou možností je také držák pro vysokou zátěž a úložný hák, kam lehce naskládáte latě, prkna nebo profily. 

Do košů a boxů uložíte předměty, které se nehodí k zavěšení na nebo k umístění do držáků. Jsou tu drátěné koše, které využijete pro skladování věcí, které chcete mít přehledně na očích (sportovní vybavení, oblečení, drobné předměty).  Plastové boxy pojmou nástroje, spotřební materiál, potřeby pro koupání nebo hračky. Pro nejmenší drobnosti jako šroubky, vruty, knoflíky, kolíčky se hodí zásobníky. Textilní koše si zase poradí s objemným vybavením, míči nebo nafukovacími předměty.

Do lišt je možné nasadit i nejrůznější boxy a zásobníky
Do lišt je možné nasadit i nejrůznější boxy a zásobníky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nechybí ani police, například drátěné pro sportovní vybavení, police na boty nebo základní konzole pro vytvoření vlastních polic. 

Sestavení a použití přídavných komponentů je jen na vás. A pokud se vám sestava nebude líbit, jednoduše ji změňte a přestavte. A pamatujte - co krabice jednou schvátí, už nikdy nenavrátí.

Zdroj informací: Tajemství domova; reponio.com

Publikováno: 28. 6. 2022, Autor: Martina Pilzová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Martina Pilzová