reklama

Jednoduché a praktické řešení nátěrů na většinu povrchů

Kvalitní současné vodou ředitelné barvy zvládnou a vydrží opravdu hodně. Nespornou výhodou je jejich ekologická přívětivost (šetrnost), vysoká odolnost vůči působení UV záření a povětrnosti, velmi rychlé zasychání a zejména použití na velmi širokou škálu různých povrchů.

i (Zdroj: COLORLAK, a.s.)
Nátěry na většinu povrchů (Zdroj: COLORLAK, a.s.)

COLORNAL MAT V2030

Je vodouředitelná matná rychleschnoucí barva. Receptura postavená na nových akrylátových disperzích vytváří z COLORNALu velmi odolný a houževnatý ochranný nátěr, který je vhodný na nátěry různých povrchů, jimž zajišťuje vysokou a dlouhodobou životnost.

S drobnou nadsázkou můžeme říci, že překryje téměř všechno. Praktickou výhodou COLORNALu je, že je dodáván přímo v aplikační konzistenci. Tedy pro nátěr štětcem nebo pro běžné vzduchové stříkání není potřeba ředit, barvu jen zamícháte a aplikujete. Tím, že se barva již neředí, se zajistí maximální využití všech jejích předností. Např. nátěr po štětci je velmi hladký, slitý a kryvý.

Receptura postavená na nových akrylátových disperzích vytváří velmi odolný a houževnatý ochranný nátěr
i (Zdroj: COLORLAK, a.s.)
Receptura postavená na nových akrylátových disperzích vytváří velmi odolný a houževnatý ochranný nátěr

Přednosti:

 • jedna barva na různé povrchy - na kov (pozink, hliník, ocel, měď), dřevo, beton, keramiku
 • také přímo na pozink a měď (i nový) - bez základní barvy
 • na vybrané plasty - umakart, ABS, tvrdé PVC, polykarbonát, polystyrén
 • atest na přímý styk se suchými potravinami
 • atest na povrchovou úpravu hraček a výrobků pro děti ve věku do tří let
 • atest na protiskluznost podlah - na nenáročné betonové podlahy
 • na úpravu střech - plechových, betonových nebo vláknocementových krytin
 • vysoká odolnost vodě - např. nátěry neglazované keramiky, umakartu
 • rychlé zasychání - za den máte vše hotovo
 • snadná aplikace bez nutnosti ředění
 • vysoce pružný a odolný ochranný film
 • hladký matný vzhled
 • výborná kryvost
 • bez zápachu
Na většinu materiálů se V2030 může aplikovat přímo, bez základu
i (Zdroj: COLORLAK, a.s.)
Na většinu materiálů se V2030 může aplikovat přímo, bez základu

COLORNALem odpadá dlouhé čekání na zasychání jednotlivých vrstev nebo dokonce samostatného základu. Už po několika minutách je povrch suchý na dotek a běžné zaschnutí a vyzrávání netrvá více než 4-5 hodin. Při vícevrstvém nátěru lze aplikovat další vrstvu již po cca 5 hodinách. Práce je tak velmi rychlá a celý nátěr lze stihnout za jediný den či víkend.

COLORNAL V2030 se používá k nejrůznějším matným a hladkým (novým i opravným) venkovním i vnitřním nátěrům kovů (pozink, ocel, hliník, měď), dřeva, dřevěných materiálů, minerálních podkladů (beton, zdivo, omítky, kámen), neglazované keramiky, lepenky a papíru. Na většinu těchto materiálů se V2030 může aplikovat přímo, bez základu. Toto platí například u přímého nátěru na nový i starší pozink nebo měď, a na vybrané druhy plastů (jako umakart, ABS, tvrdé PVC, polykarbonát, polystyren).

Při požadavku zajištění důkladné antikorozní ochrany (na ocel a litinu) je doporučeno použít specializovaný AQUAREX V2115. Přilnavost na hliníku je nutné předem odzkoušet, jinak se použije základní nátěr AQUAREX

V případě broušení dřeva doporučujeme použít nejdříve AQUACOL PRIMER V2070 s možností rychlého broušení a kvalitního vyrovnání velmi drobných nerovností.

O vysoké kvalitě povrchové úpravy a její odolnosti a stálosti vypovídá i řada atestů a zkoušek
i (Zdroj: COLORLAK, a.s.)
O vysoké kvalitě povrchové úpravy a její odolnosti a stálosti vypovídá i řada atestů a zkoušek

V2030 má vysokou odolnost povětrnosti a UV záření (nežloutne), rychle zasychá a vytváří trvale vysoce pružný a odolný film, který je vhodný například i pro povrchovou úpravu střech (plechových, betonových nebo vláknocementových krytin).

Zcela mimořádná je odolnost COLORNALu vodě, a zvýšené vlhkosti. To má praktické využití např. při nátěru neglazované keramiky a umakartu v koupelnách nebo prádelnách.

O vysoké kvalitě povrchové úpravy a její odolnosti a stálosti vypovídá i řada atestů a zkoušek.

COLORNAL lze použít pro povrchovou úpravu na hračky a výrobky pro děti ve věku do tří let.

COLORNAL je možno použít také pro nátěry betonových podlah, kde působí jen mírné pochozí (mechanické) zatížení, jako jsou např. sklepy, spíže nebo různé komory. Pro tento účel má atest na protiskluznost podlah dle normy ČSN 74 4505.

COLORNAL je vhodný (atestován) i na povrchovou úpravu pro různé konstrukce a zařízení v zemědělských a potravinářských provozech, která přichází do přímého styku se suchými potravinami, neloupaným a nekrájeným ovocem a zeleninou, obilovinami apod. a pro nátěry konstrukcí k ustájení dobytka např. ohrad.

V2030 se nanáší štětcem, válečkem, stříkáním v 1-3 vrstvách, v intervalu po 5 hodinách, při teplotě okolního vzduchu a podkladu 15-25 °C a optimální relativní vlhkost vzduchu 50 %.

COLORNAL MAT je nabízen v základní škále 18 odstínů.

Zdroj informací: COLORLAK, a.s

Publikováno: 25. 6. 2022, Autor: COLORLAK, a.s (text a foto), Profil autora: Redakce