reklama

Zahradní bar je snem mnoha majitelů zahrad

Pořídit si na zahradu vlastní bar je snem mnoha lidí. Představa, že sedíte uprostřed zeleně a užíváte si vychlazenou limonádu nebo drink z vlastních zdrojů, je opravdu lákavá. Ale ne nemožná. Máme pro vás zajímavý návod, jak si takový svůj vlastní bar uprostřed zahrady postavit.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Zahradní bar přiláká na zahradu i vaše přátele (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Zahradní bar

Chodí k vám často na návštěvu přátelé? A nebaví vás stále sedět doma nebo vyrážet do společnosti? Pozvěte je na zahradu a postavte si za tímto účelem zahradní bar. A abyste se s ním nemuseli stavět týden, pořiďte si obyčejné palety.

Co budeme potřebovat:

  • cca 4 palety (3 standardní + 1 malá)
  • několik delších prken
  • vruty
  • barvu a štětec

Návod na výrobu:

Nahoru na palety přišroubujeme prkna
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Nahoru na palety přišroubujeme prkna

Začneme tím, že si tři palety sestavíme do tvaru písmene U. Postupně je spojíme k sobě vruty. Dále budeme tvořit horní pultík. Na ten použijeme dlouhá prkna. Abychom nemuseli dlouho každé prkno vyměřovat, jednoduše první prkno položíme k okraji spojených palet a seshora připevníme vruty. Přesah prkna potom odřízneme. Stačí nám na to i ruční pilka.

Na upevnění použijeme vruty do dřeva
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Na upevnění použijeme vruty do dřeva

Stejným způsobem pak připevníme a zkrátíme další aspoň dvě prkna. Pokud nám zbylo nějaké, které je kratší, ale dosahuje minimálně k vnitřním stranám palet, můžeme je také použít. Do spodu hran palet přivrtáme dva kousky dřeva (třeba odřezky z prken nebo kousky hranolku) a na tuto improvizovanou hrazdu posadíme zbylé prkno.

Boční stany palet zakryjeme kratšími prkny
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Boční stany palet zakryjeme kratšími prkny

Na boční palety připevníme seshora také dvě prkna, abychom zakryli nevzhlednou stranu palety. Tím nám vznikne i další odkládací prostor.

Při broušení napojíme brusku na průmyslový vysavač
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Při broušení napojíme brusku na průmyslový vysavač

Celý povrch základu na bar pak pečlivě obrousíme. Elektrickou brusku můžeme napojit na průmyslový vysavač, a tím máme zajištěné odsávání pilin a prachu.

Malou paletu rozřízneme napůl
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Malou paletu rozřízneme napůl

Aby náš bar vypadal opravdu stylově, vyženeme to o štok. Použijeme malou paletu, kterou rozřízneme napůl podélně, čímž nám vznikne nízká ohrádka. Tu spojíme vruty a nahoru položíme prkno, které opět připevníme vruty.

Celý bar ošetříme vhodným nátěrem
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Celý bar ošetříme vhodným nátěrem

Celou "stavbu" natřeme barvou. Vybereme si takovou, která je zdravotně nezávadná, může přijít do styku s potravinami a neuvolňují se z ní toxiny. 

COLORNAL MAT V2030 je vodou ředitelná, matná, rychleschnoucí vrchní barva na různé povrchy – na kov (hliník, pozink, ocel, měď), dřevo, beton, keramiku a také přímo na pozink a měď bez základní barvy, na vybrané plasty jako například umakart, ABS, tvrdé PVC, polykarbonát.

Zaručuje rychlé zasychání, takže za 1 den máte vše hotovo. Nátěr je vysoce pružný, tvoří odolný ochranný film a hladký matný vzhled. Má výbornou kryvost a je bez zápachu.

K tomu garantujeme atest na protiskluznost podlah, atest na přímý styk se suchými potravinami a atest na použití pro dětský nábytek a hračky.

  • „Hračky a výrobky pro děti“ – soulad s příslušnými požadavky vyhlášky MZ ČR č. 84/2001 Sb. o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let, ve znění vyhlášky č. 521/2005 Sb.
  • „Přímý styk s potravinami“ – vyhovuje pro dané použití požadavkům Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 ve znění následujících předpisů, Vyhlášky MZ ČR č. 38/2001 Sb. ve znění následujících předpisů a zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění následujících předpisů
  • „Prostikluznost podlah – nenáročné betonové povrchy“, byla testována dle normy ČSN EN 13036-4 Povrchové vlastnosti vozovek pozemních komunikací a letištních ploch – Zkušební metody – Část 4: Metoda pro měření protismykových vlastností povrchu – Zkouška kyvadlem. Naměřené hodnoty splňují za sucha požadavky dle ČSN 74 4505 Podlahy – společná ustanovení.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů, rubrika Na míru; COLORLAK, a.s.

Publikováno: 19. 6. 2022, Autor: Martina Pilzová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Martina Pilzová

Mohlo by vás dále zajímat