reklama

Co objevit na Rhodosu? Máme tipy na výlety i klidnou pláž

Stáčí se letos vaše dovolená na Rhodos a chtěli byste poznat víc než jen pláže a moře? My vám povíme, kam se určitě vydat, abyste z ostrova vytěžili co nejvíce. Památky, jídlo i přírodní úkazy, které se vám vryjí do paměti.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Užijte si dovolenou na řeckém ostrově Rhodos (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Rok se s rokem sešel a i letos spousta z nás přemýšlí, kam se v létě vydat za trochou tepla a slaného vzduchu. Favoritem je často právě řecký ostrov Rhodos. Dovolená v této oblasti totiž přináší často velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Pobyty s až poloviční slevou, leteckou dopravou a s all inclusive programem najdete třeba na vyhledávači dovolených Skrz.cz.

Stejnojmenné hlavní město ostrova Rhodos na vás dýchne svým geniem loci. A to si nemůžete nechat ujít. Dominantou je Palác velmistrů řádu Johanitů, který vznikl už ve 14. století a v současnosti v něm najdete archeologické muzeum. Kouzelné uličky jako vykreslené ze středověku vás provedou k dalším okázalým stavbám, jako je například gotický kostel Panny Marie. Nevynechejte ani areál antické akropole, kam je vstup zdarma.

25 km od ostrova se nachází skvostné Údolí motýlů. Na vlastní oči zde můžete zahlédnout miliony černo-oranžových okřídlených drobečků. Trasou vás provede vyznačená stezka a bez problémů ji zvládnete zhruba za hodinu a půl cesty. Není jej ale možné navštívit celoročně. Otevřeno je v květnu, poté od půlky září do konce října.

Poznejte tajemství hlavního města tohoto oblíbeného ostrova
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Poznejte tajemství hlavního města tohoto oblíbeného ostrova

Toužíte po výhledech? Navštivte pevnost Kritinia, kde se vám naskytne panoramatický pohled na Egejské moře a okolní ostrovy. Stačí se dostat do stejnojmenné vesnice autobusem, ale pozor. Ten jezdí jen 2x denně, proto je možná lepší půjčit si auto.

Spojte příjemné s ještě příjemnějším a vydejte se na pláž Afandou. Je to nejdelší pláž ostrova a i v hlavní sezóně zde nebývá plno. Vy si tak užijete klid a prostor během radovánek u vody. A proč že tu nebývá moc lidí, ptáte se? Není tu zázemí umožňující svačinky nebo drink. Za lokálními bary a restauracemi musíte do vesničky Afandou, která je ale jen asi 1,5 km vzdálená.

Nedílnou součástí dovolené je rozhodně jídlo. A řecká kuchyně zachutná snad každému. Proto nezapomeňte navštívit tavernu U Marie. Podle recenzí je to příjemné místo s perfektní obsluhou a bezva cenami. Pokud tedy chcete poznat všechny chutě Řecka, bude tohle ta pravá volba. Cestou z výše zmiňovaného Údolí motýlů pak určitě navštvite rodinnou tavernu Artemida. Provozující rodina si často pamatuje hosty, kteří se vrací za skvělým jídlem i po roce, a také je náležitě přivítá.

Tak co myslíte, dovolená v Řecku zní letos jako parádní nápad, že?

Zdroj informací: skrz.cz

Publikováno: 3. 4. 2022, Autor: skrz.cz (text a foto), Profil autora: Redakce