reklama

Výměna těsnění u sprchového koutu je jednoduchá, zvládnete ji i vy

Používání sprchového koutu občas přináší i problémy. Nejčastějším je netěsnicí nebo poškozené těsnění u dveří, které nám příjemný pocit ze sprchování kazí, protože musíme neustále kontrolovat, aby nám ven neproteklo velké množství vody. Řešení není vůbec složité. Jak těsnění vyměnit? Poradíme vám, jak na to.

Sprchový kout, který špatně těsní, může způsobit problémy. Pomoc je jednoduchá, stačí vyměnit těsnění (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Při výměně těsnění u sprchového koutu je asi nejjednodušší zjistit si konkrétního výrobce sprchového koutu a na daný typ sprchové zástěny pořídit novou těsnicí lištu. Důležité budou technické informace především rozteče, tloušťka skla a přesný rozměr, který naleznete pod unikátním kódem daného sprchového koutu.

Další variantou je těsnění sundat a donést do specializované prodejny zabývající se prodejem sprchových koutů a příslušenství k nim. V tomto případě musíte počítat s náklady na úpravu neoriginální těsnicí lišty, kterou si bude prodejce účtovat. A nesmíte opomenout ani skutečnost, že jakýkoliv zásah do těsnicí lišty může znamenat ztrátu záruky na daný výrobek. Sundání lišty není nijak složité, postačí těsnicí lištu odshora dolů postupně po celé délce z křídel dveří oddělat.  

Sundat těsnění není složité
Sundat těsnění není složité (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nově těsnění nasadíte odshora na dveřní křídlo a nacvaknete po celé délce až do spodní části. 

Novou těsnicí lištu nasadíme na dveřní křídlo
Novou těsnicí lištu nasadíme na dveřní křídlo (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Teď už postačí vyčistit skla od vodního kamene speciálním chemickým přípravkem určeným na čištění skel, který pořídíte v drogistických potřebách nebo u prodejců sprchových koutů.  Můžete skla vyčistit i ekologicky bez chemie za pomoci doma dostupných surovin. Vodotěsnost sprchového koutu je důležitou součástí pro pohodlné sprchování bez starostí.

Tip:

Ideálním řešením je vyměnit naráz všechny těsnicí lišty.

Zdroj informací: pořad Libovky Pepy Libického

Opravte jednoduše i kapající kohoutek:

Publikováno: 21. 5. 2022, Autor: Šárka Miškovská (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Šárka Miškovská