reklama

Potřebujete opravit poškrábaný nábytek? Přežehlete ho!

Žehlička většinou nepatří mezi nejoblíbenější nástroje domácích prací… Co kdyby ale pouhých třicet vteřin žehlení dokázalo opravit poškrábaný nábytek – vzali byste ji přeci jen na milost?

S opravou poškrábaného místa pomůže žehlička (Zdroj: Trachea, s.r.o.)

Opravy nábytku pomocí žehličky

Moderní nanotechnologie daly vzniknout inovativnímu nábytkovému materiálu FENIX, který kromě sametově matného vzhledu vyniká mimořádnou odolností a navíc i schopností jednoduché opravy za pomoci žehličky.

Za své jedinečné vlastnosti vděčí FENIX především unikátní technologii výroby, při které se na jeho povrch nanesou nanočástice a vytvrdí elektronovým paprskem. Tím se vytvoří jednolitá vrstva bez jakýchkoli pórů, schopná hravě odolat pomalování i jemnému poškrábání, jelikož nedojde k zásahu do hloubky materiálu – k jejich odstranění postačí nanohoubička. Pokud se vám však i přes extrémní odolnost FENIXu přeci jen podaří jeho povrch poškrábat či drobně mechanicky poškodit, díky pozitivní reakci nanočástic na teplo jej lze zase jednoduše opravit,“ popisuje Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek a panelů.

Po zahřátí se totiž nanočástice dokážou znovu spojit a zacelit do jednolité neporušené plochy. Na poškozené místo stačí položit navlhčenou utěrkou a zažehlit ji při teplotě 120°C přibližně 30 sekund. Po zažehlení už se utěrka jen sundá a povrch dočistí. Žádné stopy po poškrábání na povrchu nebudou patrné,“ vysvětluje Martin Dusík.

Poškozené místo vyčistíme lehkým třením nanohoubičky
Poškozené místo vyčistíme lehkým třením nanohoubičky (Zdroj: Trachea, s.r.o.)
Přiložíme navlhčenou papírovou utěrku a přes ni zažehlujeme při teplotě 120 °C cca 30 s. Následně utěrku odstraníme a povrch dočistíme
Přiložíme navlhčenou papírovou utěrku a přes ni zažehlujeme při teplotě 120 °C cca 30 s. Následně utěrku odstraníme a povrch dočistíme (Zdroj: Trachea, s.r.o.)

To všechno jsou důvody, proč bude FENIX stále skvěle vypadat jak na designovém i funkčním nábytku, tak i na obkladových plochách… Společné mají jedno – případné mechanické problémy na jejich ploše hravě vyžehlíte!

Zdroj informací: Trachea, s.r.o.

Publikováno: 25. 4. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce