reklama

Jaro klepe na dveře, připravte i své elektrokolo

Přivítejte hezké počasí ze sedla elektrokola. Ať už vlastníte outdoorové nebo městské, nezapomeňte ho na sezónu řádně připravit. Nejde jen o jeho celoroční spolehlivost, ale také o vaši bezpečnost. Protože pouze správně seřízené a celkově zkontrolované elektrokolo vám zajistí opravdové potěšení z jízdy bez jakýchkoliv problémů.

i (Zdroj: HECHT MOTORS s.r.o.)
Připravte elektrokolo na sezónu (Zdroj: HECHT MOTORS s.r.o.)

Vyčištění a promazání elektrokola

Pokud jste tak neučinili již na podzim, nejprve kolo pečlivě umyjte. Nejcitlivější vůči kolu, ale i nejefektivnější je použít vodu se saponátem a hadr. Špínu ze řetězu můžete vydrhnout nějakým malým kartáčkem (třeba nějakým starým zubním) a následně řetěz pořádně promažte.

Důkladně se věnujte také odstranění všech nečistot z přehazovačky. Nezapomeňte rovněž dobře promazat všechny pohyblivé spoje, ložiska a lanka.

Správně seřízené a celkově zkontrolované elektrokolo vám zajistí opravdové potěšení z jízdy
Správně seřízené a celkově zkontrolované elektrokolo vám zajistí opravdové potěšení z jízdy (Zdroj: HECHT MOTORS s.r.o.)
Aby elektrokolo perfektně „šlapalo“ od jara až do podzimu, neměli byste zapomenout na základní servis
Aby elektrokolo perfektně „šlapalo“ od jara až do podzimu, neměli byste zapomenout na základní servis (Zdroj: HECHT MOTORS s.r.o.)

Zkontrolujte brzdy

„Nejdůležitější krok předsezónní přípravy kola je kontrola brzd. V rámci jejich kontroly se na kole opatrně projeďte na krátkou vzdálenost po rovině, přičemž si zkuste citlivě a zvolna dobrzdit jak zadní, tak i přední brzdou. Zaměřte se i na stav brzdových destiček,“ doporučuje Petr Tichý, produktový specialista sítě prodejen Hecht – specialista na zahradu.

Nejdůležitější krok předsezónní přípravy kola je kontrola brzd
i (Zdroj: HECHT MOTORS s.r.o.)
Nejdůležitější krok předsezónní přípravy kola je kontrola brzd

Dotáhněte šroubky

Zkontrolujte a dotáhněte všechny šrouby, záležet si dejte hlavně na těch, které drží pedály, řídítka či kliky na středové ose, brzdové a řadící páky. U skládacích elektrokol pak proveďte bedlivou kontrolu dotažení šroubů skládacích mechanismů.

Zkontrolujte a dotáhněte všechny šrouby
i (Zdroj: HECHT MOTORS s.r.o.)
Zkontrolujte a dotáhněte všechny šrouby

Kontrola pneumatik

Zkontrolujte pneumatiky a ráfky. „U pneumatik se zaměřte na to, zda nejeví známky zpuchření. A nezapomeňte také na duše – možná bude třeba je dofouknout. Ideálně je dofoukněte den předem, než chcete poprvé vyjet na delší trasu, a druhý den se podívejte, jestli u nich nedošlo k úniku vzduchu. V případě, že se duše ufoukla nebo je prasklá, raději ji vyměňte,“ uzavírá Petr Tichý.  

Zdroj informací: HECHT MOTORS s.r.o.

Publikováno: 23. 4. 2022, Autor: HECHT MOTORS s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce