reklama

Bojíte se vrtat do dlaždiček? Vyzkoušejte trik, po kterém dlaždička nepraskne

Připevnění držáku v koupelně může být pomyslnou sladkou třešničkou na dortu v jinak již dokonalém vzhledu oblíbené místnosti. Drátěné poličky jsou perfektní volbou pro odkládání věcí při sprchování. Jak však přivrtat poličku, aniž by praskly dlaždičky? Máme zaručený trik.

Přivrtání držáku v koupelně zvládne každý šikovný kutil (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Drátěná polička do koupelny

Drátěné doplňky do koupelny představují ideální volbu pro umístění věcí ke každodenní hygieně. Elegantní pochromované poličky dotváří design, díky svému praktickému provedení nezadržují vodu a nastolí pořádek v každé koupelně.

V prvním kroku si musíme drátěnou poličku sestavit. Pochromované tyčky, které spojují vrchní odkládací prostor se spodní poličkou, připevníme nejprve jednu po druhé do předpřipravených otvorů horní poličky. Následně opačný konec propojovacích komponentů zasuneme do otvorů spodní poličky. Propojovací tyčky protáhneme skrz otvory a ze spodní strany zajistíme uzavřenými maticemi, které jsou samozřejmě součástí balení. Za pomoci přibaleného klíčku matice pečlivě dotáhneme.

Příprava místa

Polička je sestavená a nyní si najdeme místo, kde chceme mít doplněk připevněný. Vybrali jsme si rohovou část přímo ve sprchovém koutě. Poličku tedy nastavíme do vybraného rohu a zvolíme si nejvhodnější pozici. Ideální je posadit poličku kousek pod hranu dlaždičky. Jde nám hlavně o to, aby při následném vrtání nepraskly dlaždičky na stěně. Kdybychom poličku posunuli přímo do místa spáry mezi dvěma dlaždičkami, mohla by při montáži vzniknout nežádoucí prasklina.

Najdeme nejvhodnější místo pro umístění drátěné poličky
Najdeme nejvhodnější místo pro umístění drátěné poličky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nyní zajistíme stěnu proti oprýskání obkladu. Vzhledem k tomu, že budeme vrtat do dlaždiček, přelepíme příslušná místa malířskou páskou ve směru svislém a v místě budoucího vrtu i ve směru podélném. Vznikne tak kříž z malířských pásek, díky kterému nejenže zamezíme oprýskání obkladu při vrtání, ale zároveň se vrták uchytí přesně v místě, které si pro příslušný vrt vyznačíme.

V tuto chvíli si vyznačíme přesná místa, kde budeme vrtat. Drátěnou poličku odložíme a vyměníme ji za aku vrtačku. Na vrtání použijeme vidiový vrták o průměru 6 mm, neboť ve stěně budeme mít hmoždinky o stejném průměru.

Místa, kde budeme vrtat, přelepíme malířskou páskou, abychom předešli prasknutí obkladu či sklouznutí vrtáku
Místa, kde budeme vrtat, přelepíme malířskou páskou, abychom předešli prasknutí obkladu či sklouznutí vrtáku (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Opatrně a zpočátku bez příklepu vyvrtáme všechny čtyři díry. Díry jsou hotové, sundáme pásky a připravíme si hmoždinky. Vzhledem k tomu, že podklad pod obkladem je sádrokarton, použijeme příslušné hmoždinky. Šrouby použijeme nerezové, což je do koupelny ideální volba.

Použijeme hmoždinky odpovídající materiálu zdi
Použijeme hmoždinky odpovídající materiálu zdi (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Opatrně zasuneme hmoždinky do děr. Součástí balení jsou nalepovací těsnící čočky, které nalepíme vedle horních hmoždinek zhruba 20 mm od hmoždinky směrem do rohu místnosti. V tuto chvíli nás čeká samotné připevnění držáku v koupelně. Koupelnový dílec přiložíme ke stěně a postupně zašroubujeme všechny čtyři šrouby skrz drátěnou poličku do hmoždinek ve stěně. Vše pečlivě dotáhneme a dílo je hotové.

Zdroj informací: pořad Minutový manžel, Pepa Libický

Pokud silikon dosloužil, opravte ho:

Publikováno: 29. 3. 2022, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Beata Boháčová