reklama

Proč výrobci nedoporučují instalaci venkovních žaluzií svépomocí

Venkovní žaluzie jsou prémiový produkt vyráběný na míru. Proto výrobci obvykle dbají na to, aby byly instalovány odborníkem. Při montáži svépomocí hrozí spousta rizik a mnohdy navíc přicházíte o záruku. Čtěte, proč žaluzie raději svěřit do rukou montážní firmy.

Venkovní žaluzie jsou produkt vyráběný na míru, jejich instalaci zajistí odborníci (Zdroj: NEVA)

Instalace venkovních žaluzií je mravenčí práce

Žaluzie vám nepřijdou s pytlíkem šroubů a návodem jako polička. Venkovní žaluzie vyžadují důkladné zaměření a přesnou a odbornou montáž.

Zkušený řemeslník například ví, jak naložit s nerovným nebo vyoseným stavebním otvorem, kdy je šířka okna nahoře jiná než dole. Zvládne ukotvit krycí schránku na předokenní žaluzie tak, aby byla v rovině vůči oknu i profilům.

Při montáži pod fasádu je potřeba provést ještě druhé měření – před usazením žaluzií do hotové fasády. V této fázi je velmi nízká tolerance přesnosti – v případě šířky lamel pouhé 2 mm. Je to klíčové, aby se žaluzie při chodu nikde nezasekávala a nehrozilo její poškození.

Zkušený montážník dokáže správně spočítat také výšku žaluzie a ideální rozložení lamel vzhledem k výšce okna. Doporučí takové řešení, které zamezí vzniku nechtěné mezery. Po samotné montáži provede kontrolu koncových poloh a zkontroluje chod motoru i všechny jeho funkce.

Montáž žaluzií na holešovický Student House
Montáž žaluzií na holešovický Student House (Zdroj: NEVA)

Neodbornou instalací venkovních žaluzií přijdete o záruku

Lukáš Musil, manažer prodeje předního venkovního stínění NEVA, uvádí: „Ze zkušeností z trhu víme, že jednou z nejčastějších příčin reklamací je neodborná montáž – svépomocí nebo nedostatečně proškoleným dělníkem. Proto naše venkovní žaluzie prodáváme pouze prostřednictvím odborných montážních partnerů. Jako koncový zákazník se k nim jinak nedostanete.“

Výhodou je, že montážní firma poté nese plnou odpovědnost za provedenou montáž a v rámci záruční doby zajišťuje veškeré opravy či výměnu náhradních dílů. Některé firmy nabízí i pravidelný servis stínicí techniky.

Montáž je jen zlomek celkové investice

Ačkoliv je montáž komplikovaná, stále vás vyjde levněji, než pořizovací cena žaluzií. A čím větší objednávka, tím méně zaplatíte.

Při jakémkoliv přemýšlení o úsporách berte v úvahu, kolik vás bude stát čas, který ztratíte montáží svépomocí. Myslete také na riziko, že se něco nepovede a znehodnotíte produkt za tisíce korun, který se již nedá vyměnit nebo vrátit – protože je vyrobený na míru.

Publikováno: 25. 3. 2022, Autor: NEVA (text a foto) , Profil autora: Redakce