reklama

Kam uklidit časopisy a noviny, které nechcete vyhodit? Vyrobte jim stylový pořadač

Zakoupené noviny a časopisy si z nás mohou čas od času tropit legraci. Pojízdný pořadač na tiskoviny je výbornou volbou, jak zajistit pořádek v zakoupené četbě. Většinou tyto poklady ukrýváme v nějaké krabici. Perfektně se pak dostaneme pouze k časopisům, které jsou položeny nahoře, ale ty, jež jsou uskladněny ve spodní části bedýnky, zůstávají našemu oku pečlivě utajeny.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Šikovný pořadač na časopisy ocení každý z nás (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Šikovný pojízdný pořadač na časopisy a noviny zvládne vyrobit naprosto každý

Venkovský a trochu nedbalý styl je stále více oblíbenou volbou u nejrůznějších doplňků do domácnosti. Pojízdný pořadač na noviny a časopisy v ležérním stylu je perfektní nápad, jak skloubit pořádek v tiskovinách a získat stylového vkusného pomocníka v domácnosti.

Obyčejnou starší bedýnku dokáže proměnit v zajímavý pořadač naprosto každý trochu šikovný kutil. S trochou fantazie si zcela sami zvládneme vyrobit pořadač, díky kterému už nikdy nebude vašim novinám a časopisům vládnout chaos.

Co budeme potřebovat

Pro výrobu pořadače nám perfektně poslouží věci, které běžně nalezneme v každé domácnosti. Hlavní roli bude hrát starší dřevěná bedýnka, kterou doplníme poličkami z překližky. Pro realizaci našeho výtvoru budeme potřebovat elektrickou excentrickou brusku, přímočarou pilu, aku vrtačku, kladivo a kolečka, aby se pořadačem dalo jednoduše pohybovat. Samozřejmostí je metr, obyčejná tužka a barva na natření pořadače.

Připravte si dřevěnou bedýnku odpovídající velikosti a ostatní pomůcky
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Připravte si dřevěnou bedýnku odpovídající velikosti a ostatní pomůcky

Výroba pořadače

Pojízdného pořadače se vůbec nemusíte bát. Nejprve si vezmeme k ruce excentrickou brusku, povrch celé bedýnky začistíme a zároveň i zbrousíme. Zbroušený povrch volá po novém kabátě. Krásná vantage barva dodá postarší bedýnce šmrnc. Barvu naneseme pomocí houbičky. Bedýnka je natřená a nyní nás čeká vyrobit poličky do pořadače.

Starou překližku pečlivě naměříme a za pomoci přímočaré pily nařežeme čtyři naprosto shodné desky. Všechny tyto desky zbrousíme a natřeme stejnou barvou, jakou jsme použili pro získání nového pláště bedýnky. Nařezané poličky nyní vložíme do bedýnky, rovnoměrně je rozprostřeme a kladivem přibijeme jednotlivé poličky k bočním stranám vznikajícího pořadače.

Ze staré překližky vyrobíme poličky
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Ze staré překližky vyrobíme poličky

Nyní nás čeká zásadní vylepšení pořadače. Abychom si mohli časopisy jednoduše přisunout, potřebujeme, aby náš pořadač byl pojízdný. Spodní strana bedýnky je naprosto ideálním místem pro přišroubování čtyř koleček. Vytvoříme si tak skvělého pojízdného pomocníka.

Pojízdný pořadač na noviny a časopisy máme hotový. Nyní už jen stačí složit do přihrádek oblíbené časopisy a seřadit si je tak, abychom se při výběru četby vždy trefili do našeho vkusu.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Zbyla vám ještě bedýnka? Vyrobte si stoleček:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 19. 3. 2022, Autor: Beata Boháčová (text), Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Beata Boháčová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.