reklama

Stěny dětského pokoje v barvě duhy

Nevíte si rady, jak rozveselit již zabydlený dětský pokoj? Zkuste na stěny pokoje namalovat originální duhovou výzdobu, která rozveselí i jinak ponurou místnost! Barvy jsou navíc důležité nejen proto, aby byl dětský pokoj útulný. Mají také vliv na rozvoj dětské fantazie a tvořivosti.

Oživte stěny dětského pokoje. Namalujte na ně duhu (Zdroj: Primalex)

Co budete potřebovat

Duhovou výzdobu zvládne úplně každý. Stačí si připravit tužku, krycí pásku, plochý štětec a barvy. Duha se zpravidla skládá ze 7 základních barev: červené, oranžové, žluté, zelené, modré a fialové. Ale každá duha, která se po dešti na obloze vytvoří, vypadá jinak. Proto si můžete vybrat ty odstíny, které budou ladit s ostatním vybavením dětského pokoje. Zároveň se nemusíte omezovat ani v množství zvolených odstínů, protože barvy Primalex jsou dostupné i v praktických malých baleních.

Načrtněte duhu nejprve tužkou
Načrtněte duhu nejprve tužkou (Zdroj: Primalex)

My jsme zvolili 4 pastelové odstíny interiérových barev Primalex Essence: Něžné pohlazení, Čas prázdnin, Slunce v duši a Romantické setkání. „Barvy Primalex Essence vynikají svou snadnou aplikací, dokonalou kryvostí a odolností. Jsou omyvatelné, takže z nich nečistoty snadno setřete pomocí vlhkého hadříku. Vybírat můžete z palety 42 matných odstínů, které byly inspirovány čistým skandinávským stylem,“ doplňuje Radek Kříž, technicko-obchodní zástupce značky Primalex.

Vyznačte okraje duhy lepící páskou
Vyznačte okraje duhy lepící páskou (Zdroj: Primalex)

Jak postupovat?

Dříve než se pustíte do malování, odsuňte všechen nábytek tak, abyste ke stěně měli dostatečný přístup. Podlahu zakryjte fólií. Jednotlivé pruhy duhy si můžete nejprve na stěnu načrtnout tužkou, poté si je vyznačte pomocí krycí pásky.

V případě potřeby zakryjte páskou také vypínače, zásuvky či podlahové lišty. Barvy důkladně rozmíchejte a míchejte je i v průběhu malování. Barevné pigmenty totiž mají tendenci se usazovat na dně.

Rozmíchejte potřebné barvy
Rozmíchejte potřebné barvy (Zdroj: Primalex)

Barvu nanášejte na povrch, který je pevný, suchý a zbavený všech nečistot. Duhu malujte pomocí plochého štětce nebo malého válečku a dejte pozor, abyste nepřetáhli přes krycí pásku.

Namalujte jednotlivé pásy duhy
Namalujte jednotlivé pásy duhy (Zdroj: Primalex)
Barvy na duhu použijte podle vašeho uvážení
Barvy na duhu použijte podle vašeho uvážení (Zdroj: Primalex)

Každý pruh duhy doporučujeme namalovat ve 2 vrstvách. Než se pustíte do druhé vrstvy, nechte barvu alespoň 6 hodin zaschnout. Po zaschnutí obou vrstev opatrně odlepte krycí pásku.

Opatrně stáhněte lepicí pásku
Opatrně stáhněte lepicí pásku (Zdroj: Primalex)
Duha nemusí mít pravidelný tvar ani dodržovat skutečnou posloupnost barev
Duha nemusí mít pravidelný tvar ani dodržovat skutečnou posloupnost barev (Zdroj: Primalex)

A duha je hotová! Uvidíte, že z ní děti oči nespustí. Dětský pokoj se díky ní stane ještě o něco útulnější. Stejným způsobem – pomocí krycí pásky a interiérových barev Primalex Essence – můžete na stěnách dětského pokoje vytvořit i další malby. Například vrcholky hor, západ slunce nebo domeček. Fantazii se meze nekladou!

Zdroj informací: PPG Deco Czech a.s.

Publikováno: 24. 3. 2022, Autor: PPG Deco Czech a.s. (text a foto) , Profil autora: Redakce