reklama

Chcete využívat pergolu celoročně? Vyberte si správné zahradní topidlo

Plynové nebo elektrické topidlo vám umožní hovět si v prostoru pergoly klidně i na Štědrý den. Následující řádky přináší informace o tom, jaká zahradní topidla můžete využít, čím je napájet a případně i to, jak přizpůsobit konstrukci samotné pergoly. Moderní zahradní topidla vypadají skvěle a vzhled venkovního posezení nijak nenaruší.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Pergolu si můžete užívat klidně i v zimě nebo na podzim. Stačí zapnout zahradní topidlo (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Co jsou to zahradní topidla

Zahradních topidel je několik druhů a typů. Podle způsobu spalování můžeme rozlišit topidla elektrická, plynová nebo na tuhá paliva – typicky na dřevo nebo brikety. Výhodou topidel na tuhá paliva je relativně levný provoz, ale komplikovanější obsluha. Velký pozor musíte dávat také na uhlíky, které mohou z venkovního krbu vyskakovat. Naproti tomu elektrická topidla a ta, která spalují plyn, jsou na obsluhu mnohem komfortnější.

U elektrických topidel dbejte na to, aby byla dostatečně dimenzovaná elektrická síť. Topidla mají totiž velký výkon, který může vyhazovat jističe. Zda je topidlo do vaší sítě vhodné nebo ne, to vám nejlépe poradí elektrikář. U plynových topidel starosti s elektřinou odpadají a nemusíte se obávat ani toho, že vám bude propanbutanová láhev hyzdit posezení – schová se totiž dovnitř topidla, kde nikoho rušit nebude.

Vybírat můžete z mnoha možností
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vybírat můžete z mnoha možností

Pevná nebo mobilní

Vybrat si můžete rovněž z topidel stacionárních nebo mobilních. Mobilní zahradní topidla jsou vybavena kolečky, takže si je můžete po pergole přesouvat tak, jak zrovna potřebujete.

S tím souvisí také konstrukce jednotlivých výrobků. Když se totiž rozhodnete pro sloupové plynové vytápění, musí mu být uzpůsobena i podoba samotné pergoly. Měla by být dostatečně vysoká, aby byla dodržena požární bezpečnost. Pokud budete pergolu teprve stavět, tak na to myslete.  

Mobilní zahradní topidlo. Pozor je třeba dávat jen na jeho vzdálenost od hořlavých věcí
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Mobilní zahradní topidlo. Pozor je třeba dávat jen na jeho vzdálenost od hořlavých věcí

Když začne vytápět Etna

Zahradní topidlo Etna DeLuxe patří mezi prémiové výrobky, a to jak svojí kvalitou, tak i designem. Jedná se o propanbutanové, mobilní zahradní topidlo, které můžete napájet obyčejnou propanbutanovou láhví. Plným výkonem vydrží běžet deset hodin. Topidlo má kromě krásného tvaru otočný deflektor, kterým můžete teplo směrovat na požadované místo.

Deflektor, který nasměřuje teplo přesně tam, kam potřebujete
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Deflektor, který nasměřuje teplo přesně tam, kam potřebujete

Navíc je vybavené plynulou regulací a schránkou na umístění plynové láhve.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Přemýšlíte nad pergolou?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 4. 3. 2022, Autor: Jaroslav Kropáč (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Jaroslav Kropáč