reklama

Jednoduchý věšák si vyrobíte z obyčejné tyče a provázku

Určitě také znáte ten trapný moment, kdy si vaše návštěva chce u vchodu odložit kabát, ale není kam? Máme pro vás jednoduché řešení! Vyrobte si barevný věšák, který nezabere mnoho místa, ale svůj účel splní dokonale. Na jeho výrobu vám budou stačit dlouhé dřevěné tyče, provázek a barvy Primalex.

i (Zdroj: Primalex)
Vyrobte si do bytu jednoduchý věšák na oblečení (Zdroj: Primalex)

Věšák nejen na kabáty

K odkládání oblečení často v nouzi využíváme nábytek. Přiznejme si ale, že to zrovna moc esteticky nevypadá. Přitom si můžete snadno vyrobit vlastní stylový věšák. Třeba tento z dlouhých dřevěných tyčí, který navíc nezabere v místnost mnoho místa. Využijete ho nejen v předsíni na kabáty, ale také na všechny oděvy, kterým by kvůli jejich délce mohlo ve skříni hrozit pomačkání. Například na netradiční dámské montérky od Monterki.cz. A tímto věšákem jistě nepohrdnou ani milovníci šál, klobouků a dalších pokrývek hlavy.  

Minimalistický věšák z dřevěných tyčí

Na výrobu věšáku budete potřebovat jen tři nebo čtyři dvoumetrové kulaté dřevěné tyče, které seženete na internetu nebo v hobby marketech, přírodní provázek, lepicí pásku, brusný papír, plochý štětec, Primalex Vrchní barvu a Primalex Metalickou barvu ve spreji. Pokud je to potřeba, tyče nejprve důkladně očistěte. Jejich povrch můžete také pomocí brusného papíru lehce zdrsnit. Poté na všechny tyče nalepte ve vzdálenosti cca 30 cm od konce krycí pásku, která vám pomůže vytvořit barevný přechod.

Delší stranu každé tyče pak natřete Primalex Vrchní barvou. Tato lesklá a vysoce pružná syntetická barva nabízí univerzální použití v interiéru i exteriéru. Snadno se aplikuje a je dostupná v široké škále barevných odstínů. Na každou tyč můžete zvolit jiný odstín. My jsme například dvě tyče natřeli na tmavě modrou a jednu pastelově šedým odstínem. Nátěr nejprve důkladně promíchejte a pak ho pomocí štětce naneste ve 2 vrstvách s odstupem alespoň 10 hodin.

Nalepte krycí pásku
Nalepte krycí pásku (Zdroj: Primalex)
Dřevěné tyče natřete vhodnou barvou
Dřevěné tyče natřete vhodnou barvou (Zdroj: Primalex)

Kovový vzhled přidá na eleganci

Poté co obě vrstvy nátěru zaschnou, opatrně odlepte krycí pásku a na tyč ji znovu přilepte tak, aby překrývala konec barevného nátěru. Zbylou část tyče pak nastříkejte metalickým sprejem. Doporučujeme začít z té strany, kde je nalepená páska, a pokračovat na konec tyče. Sprej aplikujte ze vzdálenosti 20–30 cm v tenké vrstvě.

Další vrstvu pak nanášejte kolmo na směr předchozího nástřiku. Tato rychleschnoucí barva ve spreji dobře přilne a odolá poškrábání. Vytváří navíc efektní kovový vzhled, který věšák povýší na stylový doplněk. My jsme zvolili zlatou, ale na výběr máte i stříbrný, mosazný nebo měděný odstín.

Barevný nátěr překryjte opět páskou
Barevný nátěr překryjte opět páskou (Zdroj: Primalex)
Nastříkejte metalickou barvu
Nastříkejte metalickou barvu (Zdroj: Primalex)

Až všechny barevné vrstvy zaschnou, spojte tyče přibližně v horní čtvrtině jejich délky pevně provázkem k sobě. Záleží na vás, zda věšák sestavíte ze tří nebo čtyř tyčí – my jsme se rozhodli pro tři. Pak už jen stačí věšák postavit na zvolené místo. Tyče se samy ve spodní části rozjedou do šířky a věšák zůstane pevně stát. Věříme, že se rychle stane nepostradatelnou a stylovou součástí vašeho interiéru.

Zdroj informací: PPG Deco Czech a.s.

Publikováno: 6. 3. 2022, Autor: PPG Deco Czech a.s. (text a foto), Profil autora: Redakce