reklama

Vyrobte vaší kočce hlavolam na krmivo, skvěle ji zabaví

Drobné hračky vaši kočku zabaví, ale jen na chvíli. Chcete jí připravit parádní hlavolam, který kočku odmění a nikdy ji nebude nudit? Přinášíme postup krok za krokem.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Kočičí hlavolam naplňte granulemi, které budou vypadávat z otvorů (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Připravte si vše potřebné. Základním materiálem je odpadová trubka z tvrzeného PVC, dřevěné latě a závitová tyč s podložkami a maticemi. Trubku uřízněte na potřebnou délku a z obou stran uzavřete víčky.

Připravte si trubku, latě a ostatní nástroje
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Připravte si trubku, latě a ostatní nástroje

Následně si rozměřte délku lopatek, které přišroubujete na zkrácenou a uzavřenou trubku. Přesnou délku nařežte ruční pilou a nezapomeňte srazit hrany, aby si kočička při hrátkách neporanila tlapky třískami. Připravené lopatky ještě předvrtejte. Pak je rovnoměrně po 90 ° přichyťte k trubce přes samořezné šrouby do kovu, které mají předvrtávací lopatku na svém konci.

Na válec připevněte lopatky
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Na válec připevněte lopatky

Dalším krokem je vyvrtání otvorů do trubky. Ty zde jsou z toho důvodu, aby z nich vypadávaly krmné granule. Je vhodné si otvory nejprve předvrtat na menší průměr a pak až doladit vrtákem větším. Trubka by pak neměla prasknout. Také zde odstraňte případné otřepy.

Hotový otočný válec je nutné zavěsit. Nejlepší volbou je závitová tyč. Montáž začíná přesným vyvrtáním děr doprostřed obou bočních vík, z jedné strany dejte podložku a dvě matice, z druhé strany pak jen matici jednu. Zakraťte pilkou na železo tyč na potřebnou délku.

Do otvorů instalujte závitovou tyč
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Do otvorů instalujte závitovou tyč

Předposledním krokem je smontování stojanu. Potřebujete podstavec, dvě nohy a dvě stojny. Pozor, u stojny je nutné pečlivě změřit její výšku tak, aby celá sestava s otočným válcem nebyla ani příliš nízko, ani příliš vysoko. Celý komplet z latí sešroubujte vruty. Do horních konců stojen vyfrézujte žlábky, ve kterých bude otočný válec držet.

Pak už jen naplňte válec granulemi, usaďte na své místo a hlavolam je tím připraven k použití. A je hotovo!

Hlavolam upevněte do stojanu
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Hlavolam upevněte do stojanu

Kočičí granule pro kastrované kočky Prominent Cat sterilized - krmivo určeno pro kočky kastrované nebo s nadváhou. Obsahuje vysoké procento masa, včetně sušených jater nebo rybího masa, což je zárukou dobrého zdraví vaší kočky.

A právě s tímto krmivem je také možné naplnit kočičí hlavolam, uvedený zde v návodu. Běžné krmení koček tímto typem krmiva se provádí vícekrát denně menšími dávkami do čistých, nejlépe nerezových misek, které jsou snadno čistitelné.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Publikováno: 8. 2. 2022, Autor: Radoslav Ptáček (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Radoslav Ptáček