reklama

Staří mistři by se nestačili divit, k čemu se hodí nepotřebné noty

Renovací staré skříňky získáte originální kousek nábytku. Vyhodit ji by byl velký hřích. Každý trochu šikovný domácí kutil si s touto výzvou hravě poradí a skřínce vdechne zcela nový život. Zrenovovaný kus nábytku pak čeká dalších pár let života. Nejenže nám přinese spoustu užitku, ale stane se také nápaditým doplňkem každé místnosti.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Starou skříňku můžete jednoduše zrenovovat (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Nápaditou renovaci skřínky zvládne každý

Stále více roste obliba nábytku v rustikálním či vintage stylu. Přesně takový kousek si můžete nyní sami vyrobit. Žádný strach. Nejedná se přímo o výrobu, nýbrž o renovaci staré skřínky, která pod našima rukama rozkvete a stane se z ní nápaditá vintage komoda, jež zkrášlí prostor nejedné předsíně. Nemusíte se bát žádných složitostí. Tuto renovaci zvládne opravdu každý. A jestliže popustíte uzdu vaší fantazie, vykouzlíte skřínku, kterou vám bude závidět naprosto každý.

Co budeme potřebovat?

Pro renovaci naší skřínky budeme potřebovat pouze pár věcí a většinu z nich nalezneme snad v každé domácnosti. Elektrickou bruskou zbrousíme a zahladíme jak horní desku celé skřínky, tak i veškeré hrany. Dále budeme potřebovat obyčejný štětec a černou barvu. Jediné, co musíme koupit, je lepidlo na tapety a samozřejmě nové úchytky pro otevírání dvířek a šuplíků. Našli jste na půdě archy starých not? Využijte je. A pokud je nemáte, ale tento motiv se vám líbí, poohlédněte se v antikvariátu.

Potřebujete starou skříňku a pár dalších pomůcek
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Potřebujete starou skříňku a pár dalších pomůcek

V první řadě si vezmeme do ruky elektrickou brusku, abychom mohli zbrousit horní desku skřínky. Naprosto stejnou údržbu vyžadují i veškeré hrany komody, neboť zub času je neúprosný, takže se řádně na skřínce podepsal. Obroušená a začištěná skřínka nyní volá po novém nátěru.

Zcela nový kabát dá komodě obyčejný štětec. Přetřeme všechny hrany komody, dvířek i šuplíků černou barvou, a to metodou suchého štětce. Vzhledem k tomu, že při této metodě použijeme malé množství barvy, je opravovaná skřínka suchá během pár minut.

Metoda suchého štětce je pro renovaci skřínky ideální
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Metoda suchého štětce je pro renovaci skřínky ideální

V tuto chvíli přijde na řadu notový papírl. Lepidlo na tapety si připravíme přesně podle návodu. Polepíme oba šuplíky, část dvířek (která není vystouplá) i boky komody.

Notový papír je unikátní designový prvek
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Notový papír je unikátní designový prvek

Nyní už jen stačí ošetřit horní desku skřínky. Vzhledem k tomu, že na desku bylo použito světlé dřevo, použijeme pro povrchovou úpravu bezbarvý vosk, který za pomoci houbičky naneseme na dřevo. Zvýrazní se tak léta dřevěné desky. Posledním bodem renovace a třešničkou na dortu jsou nové úchytky. Připevníme je na místa k tomu určená. 

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Podívejte se, jak na oblíbený vintage styl:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 16. 1. 2022, Autor: Beata Boháčová (text), Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Beata Boháčová