reklama

Vyrobte si atypický věšák na oblečení ze starého žebříku

Každý z nás se snaží vytvořit si domácnost, která bude praktická, osobitá a útulná. Útulnou domácnost tvoří detaily. Právě pomocí nich se můžete odlišit a zanechat dojem u svých návštěv. Netradiční doplňky jako je třeba atypický věšák na oblečení ze starého žebříku vám navíc pomohou zorganizovat si domácnost. Váš domov tak bude uklizený a působit elegantně.

Atypický věšák na oblečení ze starého žebříku (Zdroj: Balakryl )

Využijte starý žebřík

Zajímavé a užitečné kousky do interiéru seženete nejen v obchodech s bytovými doplňky. Šetřete raději přírodu, vypravte se do bazaru nebo na bleší trhy a dejte starým předmětům druhou šanci. Možná vás překvapí, jak netradiční doplňky tam objevíte. Pro spoustu starých předmětů lze navíc najít zcela nové využití. Stačí je zrenovovat pomocí nového nátěru. Ze starého dřevěného žebříku tak například budete mít rázem originální věšák na odkládání oblečení. Potřebovat k tomu budete jen kartáč, štětec a voskový olej nebo univerzální vodou ředitelnou barvu.

Žebřík nejprve kartáčem očistěte od všech nečistot. Dále by jeho povrch měl být odmaštěný, popř. zbavený předchozích nátěrů
Žebřík nejprve kartáčem očistěte od všech nečistot. Dále by jeho povrch měl být odmaštěný, popř. zbavený předchozích nátěrů (Zdroj: Balakryl )

Přírodní, nebo barevný?

Žebřík nejprve kartáčem očistěte od všech nečistot. Dále by jeho povrch měl být odmaštěný, popř. zbavený předchozích nátěrů. Chcete-li u žebříku zachovat jeho přirozený vzhled, natřete ho Voskovým olejem Balakryl, který krásně zvýrazní kresbu dřeva, nežloutne a nezapáchá. Olej aplikujte ve směru vláken dřeva ve 2–3 vrstvách s odstupem 2 hodin. Pokud dáváte přednost barvám nebo chcete žebřík sladit s interiérem, použijte krycí nátěr, který můžete vybírat až z 20 000 barevných odstínů. Barvu natírejte ve 2 vrstvách, mezi kterými nechte odstup alespoň 4 hodiny. 

Chcete-li u žebříku zachovat jeho přirozený vzhled, natřete ho Voskovým olejem Balakryl, který krásně zvýrazní kresbu dřeva, nežloutne a nezapáchá
Chcete-li u žebříku zachovat jeho přirozený vzhled, natřete ho Voskovým olejem Balakryl, který krásně zvýrazní kresbu dřeva, nežloutne a nezapáchá (Zdroj: Balakryl )

NÁŠ TIP: Nemůžete se rozhodnout mezi voskovým olejem a barevným odstínem? Tak žebřík rozdělte pomocí krycí pásky na dvě části a na každou z nich použijte jiný nátěr. My jsme zvolili voskový olej v odstínu dub šedý a bílý Balakryl UNI. Uvidíte, že takového netradičního domácího sluhu vám bude každý závidět!

Pokud dáváte přednost barvám nebo chcete žebřík sladit s interiérem, použijte krycí nátěr Balakryl UNI
Pokud dáváte přednost barvám nebo chcete žebřík sladit s interiérem, použijte krycí nátěr Balakryl UNI (Zdroj: Balakryl )

Ani kapka barvy nazmar

Zbyla vám z natírání žebříku krycí barva? Protože jsou univerzální nátěry Balakryl UNI určeny na různé druhy povrchů, můžete je využít i na další drobné projekty. Pomocí jediné plechovky tak svou domácnost jednoduše sladíte do posledního detailu. 

Publikováno: 14. 1. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce