reklama

Hola, hola, nová toaleta volá. Víme, jak zajistit žádaný komfort

Chystáte se koupit a připojit nové WC? Žádný strach. Obavy nejsou na místě a volat řemeslníky kvůli napojení toalety na odpadní trubku je pro mnoho lidí zbytečné. Existují různé typy WC i jejich napojení na odpad, ale na trhu se dají najít pomocníci, kteří nám výzvu usnadní. Stačí náš jednoduchý návod a každý šikovný kutil pak bude doma za hrdinu.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
S propojením WC modulu k odpadu si hravě poradíme (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Rekonstrukce toalety je v plném proudu a nově zakoupené WC již čeká na své připojení k odpadní trubce. Jeho bezchybné napojení dodává žádaný komfort chvílím stráveným v této místnosti. První důležitý krok nás čeká již při výběru WC, který by měl být opravdu zodpovědný. Podle dispozic místnosti můžeme volit mezi závěsným či stojícím WC. Co však dělat, jestliže nový odpad od renovované toalety nesedí na stávající odpadní trubku, ke které musí být napojen?

Nezoufejte. Pro tyto případy existují různé flexi tvarovky. Propojky, díky kterým bez sebemenších problémů napojíme nové WC k odpadu, zachráníme si tím kůži a před očima zbytku rodiny se proměníme v nepostradatelného šikulu. 

Pro napojení WC na odpad se může použít flexi propojka
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Pro napojení WC na odpad se může použít flexi propojka

Při napojování nového WC na odpad jsme zjistili závažný problém. Originální odpadní koleno od WC modulu nesedí na odpadní trubku zabudovanou v podlaze rekonstruované místnosti. I tento problém má však řešení.

V takových případech je nejlepší volbou použít flexi propojení. Jedná se o propojku, která si díky svému flexibilnímu tvarování hravě poradí s nejrůznějšími zádrhely. V prvním kroku je důležité nasadit flexi propojku do WC modulu a zajistit ji uzamknutím před nechtěným vypadnutím. Hadice flexi propojky se nyní vytvaruje a nasadí do trubky tak, aby perfektně zapadla do stávající odpadní trubky v podlaze.

Flexi propojka se nasadí do WC modulu...
Flexi propojka se nasadí do WC modulu... (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
... a poté do odpadní trubky
... a poté do odpadní trubky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Následně už jen stačí v místě zasazení flexi tvarovky do WC modulu nasadit zápachovou uzávěru a práce je hotová. Nyní už víme, že připojení WC na odpad má vždy snadné řešení.

Zdroj informací: pořad Minutový manžel

Podívejte se, jak jednoduše opravit protékající gumové těsnění pračky:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 27. 12. 2021, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová