reklama

Nápaditý stojan na květiny z březového dřeva oživí zahradu a dodá jí originalitu

Chtěli byste oživit zahradu stojanem na květiny? Nevíte jak? Marie Kubátová a Josef Štěpánek mají opravdu nádhernou a perfektně upravenou zahradu. Naleznete v ní nejen množství okrasných květin, ale také několik dekorativních stojanů na květiny, které zahradě dodávají originalitu. Tyto dekorace si Josef s Marií vyrábějí sami a používají k tomu březové větve a polínka.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Originální stojan na květiny s panáčkem z březových větví (Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Originální stojan na květiny do originální zahrady

Stojan na květiny můžete pojmout i vtipně. Na zahradě je na první pohled vidět mnoho dekorativních kousků, které ukazují, že se při tvorbě dřevěných stojanů na květiny fantazii meze nekladou. Můžete zde vidět vláček, chaloupku, zajíce nebo i ozdobný žebřík.

Marie s Josefem při tvorbě dekorací fungují jako dobře sehraná dvojka. Marie nejprve přijde s nápadem, který převede na výkres, a Josef následně vyrobí základ dekorace. Nakonec pak Marie dokončí detaily a je hotovo.

Zahradní stojany na květiny mohou mít mnoho podob
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Zahradní stojany na květiny mohou mít mnoho podob

Nejprve plánek

Základem při tvorbě je nutnost kvalitního plánu. Ten by měl počítat s tím, že jsou používána rovná polínka. Může zachycovat už i rozměry a řezy jednotlivých částí. Tento plán dokáže významně usnadnit práci při následné konstrukci.

Jednoduchý a efektivní plánek pro výrobu stojanu na květiny
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Jednoduchý a efektivní plánek pro výrobu stojanu na květiny

Konstrukce je snadná

V další fázi pak přichází výroba jednotlivých součástí. Ty se musejí nejprve nařezat. Pak může následovat jejich spojování pomocí samořezných vrutů nebo hřebíků. Výroba dekorace může zručnému kutilovi zabrat od úplného začátku po finální produkt necelé 4 hodiny. To i včetně finálních dodělávek, kdy se například schovávají šrouby a hřebíky, aby nebyly vidět. K tomu poslouží dobře třeba kus kůry, kterou nalepíte lepidlem, a máte hotovo.

Připevňování dřevěné ruky pomocí hřebíku
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Připevňování dřevěné ruky pomocí hřebíku

Tip na závěr

Ukázali jsme si, že výroba dekorací z březového dřeva je snadná a skoro zadarmo. Po výrobě vám však zbyde plno drobných kusů větví a hlavně kůry. Ty nevyhazujte, můžete si je nechat třeba na rozdělání příštího táboráku. Březová kůra totiž perfektně hoří, a to dokonce i navlhlá.

Zdroj: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Vyrobte si vlastní betonové šlapáky:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 16. 11. 2021, Autor: Nicholas Nazarčuk (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Nicholas Nazarčuk