reklama

Knauf dále zesiluje ticho a přidává na rozmanitosti

Náš nejslavnější olympionik se kdysi řídil populárním heslem: když nemůžeš, tak přidej. Na první pohled prosté rčení v sobě nese jedno velké moudro. Za vším je třeba hledat trénink, chuť překonat sám sebe a dokázat něco výjimečného.

Knauf dále zesiluje ticho a přidává na rozmanitosti (Zdroj: Knauf Praha s.r.o.)

Sádrokarton

Dobrá otázka je, co má tohle všechno společného se sádrokartonem? Docela hodně, protože sádrokarton dospěl po letech dřiny a tréninků do fáze, kdy může sbírat jedno vítězství za druhým, a co je na tom nejlepší – v několika různých disciplínách. Královskou disciplínou je ovšem akustická izolace. Tedy téma už nějakou dobu skloňované napříč celým stavebnictvím. Speciálně firma Knauf má v tomto ohledu velké zkušenosti a širokou škálu produktů, které pokrývaly prakticky celé spektrum požadavků. Čeká nás další velké překvapení.  Knauf přichází s další novinkou – světle modrou deskou BLUE AKUSTIK. Otázka zní - proč?

Knauf přichází s další novinkou – světle modrou deskou BLUE AKUSTIK
Knauf přichází s další novinkou – světle modrou deskou BLUE AKUSTIK (Zdroj: Knauf Praha s.r.o.)

Blue Akustik míří přesně na terč 

Představte si, že si jdete koupit auto. Řídíte se obvykle několika kritérii. Potřebujete samozřejmě, aby jezdilo, to je základ. Jenže někdo chce sportovní, jiný užitkové, další rodinné. K základu si navíc každý přidá nějakou nadstandardní výbavu, čili ovlivní výsledné užitkové vlastnosti, které uspokojí vaši představu komfortu. Tento proces je vždy závislý na rozpočtu, který má každý jiný. Na stejném principu fungují skladby sádrokartonových konstrukcí. Každá deska má trochu jiné vlastnosti a parametry, přičemž rozhodující slovo má investor. Kdo potřebuje z pohledu akustické izolace to nejlepší, co na trhu existuje, vybere si Knauf Silentboard se špičkovým útlumem až 76 dB.

Každá deska má trochu jiné vlastnosti a parametry, přičemž rozhodující slovo má investor
Každá deska má trochu jiné vlastnosti a parametry, přičemž rozhodující slovo má investor (Zdroj: Knauf Praha s.r.o.)

Jinou alternativou je výrazně všestrannější deska Knauf DIAMANT, která kromě skvělých akustických vlastností (hlukový útlum až 74 dB), nabízí také vysokou pevnost a tuhost, tvrdost povrchu a odolnost vůči požáru. Pro splnění standardních akustických požadavků za nejpříznivější cenu se naopak hodí deska Knauf RED Piano s útlumem 57 dB. Ale pak je tu nová sádrokartonová deska BLUE AKUSTIK, kterou si doslova vyžádal sám trh. Její parametry z pohledu útlumu jsou o něco málo horší než u DIAMANTU, konkrétně 73 dB, ale výrazně lepší než u RED Piana. Tato deska je ztělesněním optimálního poměru mezi výkonem a cenou. Potřebujete zlepšit stavební akustiku a nic důležitějšího k tomu? Pak je BLUE AKUSTIK vaší ideální volbou.

Novou sádrokartonovou desku BLUE AKUSTIK si doslova vyžádal sám trh
Novou sádrokartonovou desku BLUE AKUSTIK si doslova vyžádal sám trh (Zdroj: Knauf Praha s.r.o.)
Tato deska je ztělesněním optimálního poměru mezi výkonem a cenou
Tato deska je ztělesněním optimálního poměru mezi výkonem a cenou (Zdroj: Knauf Praha s.r.o.)

Ticho za cenu menší tloušťky

Všechny vyjmenované akustické desky Knauf mají jedno společné. V konstrukci příčky (respektive předsazené stěny) umí tlumit hluk lépe než klasické zdivo. Konkrétní hodnoty jsou závislé pouze na výběru desky, aniž by se navyšovala tloušťka příčky. Tento efekt je založen na principu hmota-pružina-hmota, to znamená dvouvrstvého systému, který je velmi účinný, na rozdíl od jednovrstvé příčky, kde je rozhodující hmotnost a tloušťka. Výhoda, kterou ocení investoři především v bytové výstavbě, protože tam se každý centimetr navíc cení. Nízká hmotnost v případě sádrokartonových konstrukcí není vůbec na škodu, ale naopak je bonusem navíc.

Konkrétní hodnoty jsou závislé pouze na výběru desky, aniž by se navyšovala tloušťka příčky
Konkrétní hodnoty jsou závislé pouze na výběru desky, aniž by se navyšovala tloušťka příčky (Zdroj: Knauf Praha s.r.o.)

www.knauf.cz

Publikováno: 23. 11. 2021, Autor: Knauf (text a foto) , Profil autora: Redakce