reklama

Jak během zimy předcházet plísni v chalupách?

Pomalu se blíží čas, kdy je potřeba zazimovat chalupu. Lámete si také hlavu, co tentokrát udělat, aby na vás na jaře nečekaly plesnivé zdi nebo vařečky? Nechcete, sotva chatu po několika měsících otevřete, čichat zatuchlinu?

i (Zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.)
Jak během zimy předcházet plísni v chalupách? (Zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.)

Tvoří se vám na chatě a chalupě plísně?

Je jasné, že časté větrání je nesmysl. Nechat někde otevřené okénko nemusí být vždy bezpečné a dojíždět na otočku na chalupu může být celkem nevýhodné. Obzvlášť je tomu tak, pokud to máte daleko.  Zkoušet zařízení, která vyžadují elektriku i ve chvílích, kdy nemáte vše pod dohledem, nechcete riskovat. Jak tedy předcházet vlhkému, zatuchlému vzduchu a hrozící plísni? Zkrátka, než odjedete, připravte do chalupy pohlcovač vlhkosti. Nebudete na to potřebovat elektřinu ani moc místa.

Tableta vydrží 1-2 měsíce v závislosti na velikosti místnosti a koncentraci vzdušné vlhkosti
i (Zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.)
Tableta vydrží 1-2 měsíce v závislosti na velikosti místnosti a koncentraci vzdušné vlhkosti

Tip: Vyzkoušejte například Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360°. Funguje na principu speciálních tablet, které okamžitě nasávají vlhkost ze vzduchu a sráží ji v tekutinu. Ta se shromažďuje ve spodní části nádoby.

Tableta vydrží 1-2 měsíce v závislosti na velikosti místnosti a koncentraci vzdušné vlhkosti. Speciální tablety navíc eliminují zatuchlý zápach a díky esenciálním olejům prostor provoní velmi jemnou, nevtíravou vůní přírody. Výběr je široký – vůně levandulových polí v Provence, vůně rozkvetlé letní louky nebo jiskrná vůně vodopádů. Je příjemné otevřít dveře své chaty a dýchne na vás svěží vůně.

Než odjedete, připravte do chalupy pohlcovač vlhkosti
i (Zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.)
Než odjedete, připravte do chalupy pohlcovač vlhkosti

Jak nainstalovat pohlcovač vlhkosti:

  • Vybalte jej z krabice a do horní části přístroje vložte tabletu.
  • Pohlcovač můžete postavit na různá místa, musíte však dbát na to, aby stál na stabilní ploše a byl dostatečně daleko od stěny nebo okna. Bude stačit odstup cca 10 cm, tak se vytvoří prostor pro dobré proudění vzduchu.
Do schránky vložte tabletu
Do schránky vložte tabletu (Zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.)
Schránku zaklapněte
Schránku zaklapněte (Zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.)
  • Když pohlcovač nainstalujete, v ten moment začíná pohlcovat vlhkost. Nepotřebuje ani zapojení do elektrické sítě, ani žádné baterie. Proto na chatě můžete klidně vypnout před zazimováním elektřinu. Pohlcovač bude pracovat sám. Již za pár hodin můžete zkontrolovat, že plně funguje. Ve spodní části budou patrné kapky tekutiny.
  • Pohlcovač nyní bude sám pohlcovat vlhkost a tableta se vlhkostí bude postupně rozpouštět. Kapalina se nahromadí ve spodní části, odkud ji následně můžete vylít do dřezu nebo toalety. Nemusíte mít obavu, že tekutina přeteče. Výrobek je koncipovaný tak, že množství vody, které tableta vysráží, se s rezervou vejde do spodní části. Po pár měsících, kdy přijedete na chatu, jen vodu vylijete, nainstalujete náhradní tabletu a pohlcování může pokračovat.
V okamžiku, kdy dovnitř vložíte tabletu, začne zařízení pracovat
V okamžiku, kdy dovnitř vložíte tabletu, začne zařízení pracovat (Zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.)
Ceresit se nevylije
Ceresit se nevylije (Zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.)

Jestliže je vaše chalupa jako magnet pro vlhkost a plísně, můžete vyzkoušet novou generaci pohlcovače, která byla inovována pro náročnější podmínky, jako je koupelna nebo sklep. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KOUPELNA pracuje okamžitě a již po 6 hodinách uvidíte první výsledky. Tento přístroj byl vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti a jeho široké otvory ve speciálním tvaru a sklonu zvyšují výkon nasávání vlhkosti.

Veškerá vlhkost se absorbuje do nádobky
Veškerá vlhkost se absorbuje do nádobky (Zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.)
Po příjezdu do objektu nádobku vylijte
Po příjezdu do objektu nádobku vylijte (Zdroj: Henkel ČR, spol. s r.o.)

A pokud již vaši chalupu či chatu přeci jen plíseň našla, zbavte se jí s pomocí přípravku Ceresit Stop Plísni. Stačí jej nastříkat na postižené místo, nechat chvíli působit a pak umýt.

Aby vás již plíseň ani zatuchlý vzduch v chalupách netrápily.

Publikováno: 13. 11. 2021, Autor: Henkel ČR, spol. s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce