reklama

Snadný a rychlý způsob drásání a strukturování dřeva

Potřebujete obrousit, vyčistit nebo oživit staré trámy? Renovujete starý dřevěný nábytek? Potřebujete dát dřevu starý vzhled? Zahoďte smirkový papír nebo starý kartáč. Nejlepším pomocníkem vám pro tuto práci budou kvalitní kartáče na drásání a strukturování dřeva.

Snadný a rychlý způsob drásání a strukturování dřeva (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Drásání a struktorování dřeva

Pokud nemáte specializované stroje, jako je satinovací bruska, úplně si vystačíte s nářadím, které má skoro každý kutil ve své dílně - vrtačkou nebo úhlová bruskou. Stačí si pořídit příslušný kartáč a adaptér na vrtačku nebo úhlovou brusku.

Ukázka drásání dřeva úhlovou bruskou

Pokud se budete rozhodovat z hlediska kvality produktu, pak vězte, že špičkou mezi kartáči na dřevo představují produkty italské firmy SIT. Ty jsou dodávány v několika materiálech a tloušťkách drátu z oceli, nerezi, pomosazené oceli a abrasivního nylonu. Stejně tak je v nabídce několik šířek válce dle používaného stroje nebo šířky opracovávaného materiálu, a to  70 mm, 100 mm nebo 115 mm.

Správným výběrem materiálu kartáče a tloušťky drátu lze docílit hrubého až hladkého povrchu. Navíc lze volit mezi obnovením starého dřeva anebo naopak rustifikací a strukturováním nového dřeva. Podívejte se na tipy, kde drásání dřeva můžete využít.

Ukázka použití válcového kartáče upnutého ve vrtačce

V tomto videu se můžete podívat na to, jak rozdílných výsledků lze dosáhnout s použitím různých kartáčů z hlediska materiálu drátu, jeho průměru či zrnitosti.

Pokud si budete chtít kartáč koupit online, navštivte e-shop společnosti Cominvest CZ, která je výhradním zástupcem firmy SIT pro ČR a SR.

TIP

Díváte se po nové vrtačce? Přečtěte si, na co při výběru dávat pozor. Poté si můžete vyzkoušet vyrobit třeba i dřevěnou kuličku za pomoci vrtačky.

Ukázka drásání dřeva úhlovou bruskou
Ukázka drásání dřeva úhlovou bruskou (Zdroj: Cominvest CZ, s.r.o.)
Ukázka použití válcového kartáče upnutého ve vrtačce
Ukázka použití válcového kartáče upnutého ve vrtačce (Zdroj: Cominvest CZ, s.r.o.)
V tomto videu se můžete podívat na to, jak rozdílných výsledků lze dosáhnout s použitím různých kartáčů z hlediska materiálu drátu, jeho průměru či zrnitosti
V tomto videu se můžete podívat na to, jak rozdílných výsledků lze dosáhnout s použitím různých kartáčů z hlediska materiálu drátu, jeho průměru či zrnitosti (Zdroj: Cominvest CZ, s.r.o.)

Publikováno: 8. 10. 2021, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce