reklama

Kam s drobnostmi? Odpověď poskytne veterán

Každý kluk i holka ocení šikovnou a vzhledově naprosto vychytanou poličku z duše, která ještě nedávno zdobila jízdní kolo a kterou jim sami vyrobíte. Polička na drobnosti do dětského pokoje se vždy hodí. Autíčka, či holčičí drobnosti potřebují mít své místo stejně tak, jako knihy. Jedinečností tohoto projektu je originalita materiálu, ze kterého polička vznikne.

Výroba poličky je zcela jednoduchá (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Jak vyrobit poličku ze staré pneumatiky

Výroba takové poličky není nic složitého. Děti mají ve svých pokojích nepřeberné množství drobností, které mnohdy už nevíme, kam uložit. Pokojíčky se mohou vybavit nejrůznějšími regály, boxíky či policemi. Každá ratolest však ocení unikátní nápad na část nábytku, se kterým se budou moct pochlubit svým kamarádům. Polička ze staré pneumatiky, resp. duše od jízdního kola mezi takové unikátní nápady rozhodně patří.

Co budeme potřebovat

Každý šikovný kutil má doma ve své dílně určitě několik potřebných věcí, které se budou pro tento projekt perfektně hodit. Hlavní roli bude hrát stará duše od jízdního kola. Navíc budeme potřebovat brusku, přímočarou pilu, metr, tužku a samozřejmě kladivo a štětec na barvu.

Na výrobu potřebujete starou pneumatiku a pár nezbytností
Na výrobu potřebujete starou pneumatiku a pár nezbytností (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Výroba poličky

Tento projekt není nikterak náročný. Pro výrobu poličky budeme potřebovat starou duši z jízdního kola, do které přijdou vložit tři poličky. V první řadě si tedy uřízneme poličky ze starého prkna. Průměr duše musíme pečlivě proměřit a uříznout prkénka tak, aby jedna poličky byla přímo uprostřed duše, jedna polička pod a jedna nad středovou poličkou. Za pomoci přímočaré pily jsme uřízli tři poličky, které již čekají na své začištění bruskou.

Nařezaná prkna začistěte broušením
Nařezaná prkna začistěte broušením (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Všechny je nyní vložíme do staré duše, abychom viděli, jestli bylo měření provedeno správně. Ve chvíli, kdy vidíme na vlastní oči, jak perfektně jsme poličky naměřili a uřízli, vezmeme si k ruce bílou baru a dřevěné laťky přetřeme tak, aby krásně ladily s designem duše. Pro nátěr použijeme metodu suchého štětce. S poličkami si musíme pohrát a veškerou barvu ze štětce vetřít do dřeva. Je nutné, aby byly poličky stabilní. Každou zvlášť připevníme hřebíky ke staré duši, a to tak, že hřebíky budou přibity na po obou bocích duše, a to z přední i zadní strany poličky.

Nalakované poličky upevněte v pneumatice
Nalakované poličky upevněte v pneumatice (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Polička pro kluky do dětského pokoje je hotová. Verze pro holky bude vyžadovat mírný tuning. Všechny poličky, včetně staré duše, přetřeme růžovou barvou. Polička tak získá zajímavý design, který ocení každá holčička. Naše polička může být i zajímavou dekorací do tatínkovy dílny. Nápadům se meze nekladou a celkový vzhled záleží pouze na naší fantazii a kreativitě.

Výroba industriální poličky vám mnoho času nezabere:

Publikováno: 24. 9. 2021, Autor: Beata Boháčová (text), Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto) , Profil autora: Beata Boháčová