reklama

Lépe viditelné číslo popisné si můžete vyrobit například z čela staré postele

Číslo popisné může být velmi originální, když popustíte uzdu fantazii. Našli jste na půdě čelo od staré postele? Bylo by škoda jej vyhodit. Ke starší chalupě se totiž hodí, během několika málo minut si jej přetvoříte na dobře viditelné číslo popisné. A my přinášíme praktický postup, jak to jednoduše udělat.

Vyrobte si originální číslo popisné (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

V každé starší chalupě naleznete spoustu na první pohled zbytečných věcí. Při jejich odstraňování ale často dojdete k názoru, že by se daly šikovně využít. A právě číslo popisné ve větším formátu může být dobré tam, kde jste například na samotě a kurýr má problém vás najít.

Na výrobu čísla popisného potřebujete:

  • čelo staré postele
  • pracovní rukavice, ochranné brýle
  • přímočará pila, úhlová bruska s kotoučem pro zbavení původních nátěrových hmot
  • akušroubovák, spojovací materiál
  • patky pro uchycení do země
  • L profily
  • bezbarvý vosk na dřevo, akrylátový nátěr tmavé barvy, štětec
Materiál, nástroje
K výrobě budete potřebovat: (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Rozpůlené čelo
Čelo postele rozřízněte na dvě půlky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Vše začíná rozpůlením čela postele. To si položte nejlépe na nějakou pevnou podložku, třeba pracovní stůl, ale při řezání pozor, abyste neřezali s deskou i stůl, což by byla velká škoda. Určitě se vyplatí mít pomocníka, který celou desku přidrží tak, aby při řezání neujížděla a nekomplikovala tak rozdělení.

Broušení
Obroušení starého nátěru úhlovou bruskou (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Následuje zbavení původního nátěru pomocí flexy. Při broušení pečlivě zbavte celou plochu původních nátěrových hmot, odhalí se tím přirozená krása dřeva. Zde určitě nezapomeňte na nasazení ochranných brýlí, které slouží jako prevence proti poranění očí odletujícími drobnými kousky nátěru od brusky.

Šroubování
Šroubování kovových patek s ostrým koncem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Teď přichází čas na přišroubování opor, které dobře poslouží i jako stabilizace v zemi. Dvojici kovových patek zašroubujte v prostoru mezi rohy čela. K jejich uchycení bude potřeba samořezné vruty a akušroubovák.

Úplně posledním krokem je využití akrylátové barvy v černém odstínu, kterou nakreslete na jednu z desek číslo popisné vašeho domu a komplet umístěte na předem zvolené místo. Hezky vypadá, pokud jej doplníte o přírodní dekoraci. A je hotovo!

Vyrobte si originální dřevěný stojan na květiny:

L profily
Spojování dvou kusů bývalého čela přes L profily (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Publikováno: 18. 9. 2021, Autor: Radoslav Ptáček (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Radoslav Ptáček