reklama

Štve vás slabá wi-fi? Tady je jednoduché řešení

Slabý signál wi-fi trápí spoustu kutilů. Ti totiž potřebují přístup k síti nejen doma, ale také v dílně nebo na zahradě, kde tráví velkou část volného času. Zesílení „wifiny“ je dnes záležitostí několika minut a jedné užitečné krabičky – O2 Smart Boosteru, která spolupracuje s modemy O2 Smart Box.

Zesilte slabý signál wi-fi vhodným zesilovačem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Aby wi-fi booster dobře fungoval, musíte ho umístit do míst, kde je signál wi-fi stabilní. Najít takovou lokalitu je snadné díky mobilní aplikaci, kterou si k O2 Smart Boosteru můžete stáhnout. Pomocí rozšířené reality vám appka ukáže, kde je síla wi-fi v pořádku a kde naopak ne.

Mobil
Pokrytí signálu můžete sledovat díky rozšířené realitě klidně i v mobilu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Teď je potřeba O2 Smart Booster spárovat s hlavním routerem. Nemějte strach, není to nic složitého. Booster se s routerem spáruje automaticky pomocí technologie WPS, není tedy potřeba nic nastavovat ani konfigurovat.

Router
Zesílení signálu wi-fi bude fungovat jen v případě, že i router bude mít dobrou průchodnost dat (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Smart Boosterů můžete zapojit několik a zesílit signál wi-fi například v celé zahradě, u bazénu nebo v garáži. Spárování zařízení probíhá opět automaticky. Výrobek je určený do vnitřních prostor, nemělo by na něj tedy pršet.

Stůl
Po zesílení slabého signálu wi-fi budete moci internet využívat klidně i v dílně (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Tipy a triky:

  • Modem i Smart Booster umístěte volně – neschovávejte je za nábytek ani do rohů místnosti. Docílíte tak mnohem lepšího a silnějšího pokrytí wifi.
  • Dbejte na silné heslo k přístupu na wifi, ať se vám do sítě nenabourá někdo jiný – třeba zvědavý soused.

Publikováno: 5. 9. 2021, Autor: Jaroslav Kropáč (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto) , Profil autora: Jaroslav Kropáč