reklama

Cestujte bezpečně a bez starostí. S cestovním pojištěním v kapse

Důvod, proč si v létě sjednat cestovní pojištění, je zřejmý už podle názvu. V létě se prostě nejlépe cestuje. Ať už ale vyrážíte na dovolenou za odpočinkem, nebo se chystáte na výlet plný adrenalinových zážitků, přijde vám vhod jistota v podobě cestovního pojištění. To vám bude nablízku kdykoliv se dostanete do úzkých a pomůže v případě úrazů, ztráty nebo odcizení zavazadel či zpoždění letu. Nespoléhejte na štěstí a před každou větší cestou si pojištění zajistěte.

Přibalte si cestovní pojištění na každou vaši dovolenou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Cestovní pojištění - pomoc nejen při úrazech

Ačkoliv vás správné cestovní pojištění chrání při nejrůznějších nepříjemných událostech, nejčastěji se vyplácí právě při nejrůznějších úrazech nebo při potřebě lékařského ošetření. Až 30 % všech hlášených pojistných událostí z cestovního pojištění tvoří ošetření odřenin, tržných ran nebo podvrtnutých kotníků. Další častou nepříjemnou situací, při které vám bude stát cestovní pojištění po boku a zaplatí za lékařské výlohy, jsou různé střevní obtíže, které často způsobuje změna stravovacích návyků na dovolené nebo konzumace exotického jídla. Samozřejmě se nemůžete vždy spoléhat na to, že zrovna vám se na cestách nic nestane. 100% jistotu, že nezůstanete po úrazu nebo při nemoci v úzkých, vám ale dá jen cestovní pojištění. A právě proto by na žádné pohodové dovolené nemělo chybět.

úraz nohy na kole
Nehledě na to, jaký úraz se vám na dovolené stane, cestovní pojištění vám kryje záda (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nebojte se zavolat o pomoc

Jak ale vlastně cestovní pojištění využít? Ať už se stala jakákoliv nepříjemná situace, vždy nejprve zavolejte na číslo asistenční služby, které byste si měli už předem uložit do svého telefonu. Zkušení operátoři vám poradí v každé situaci, ať už jde o výše zmíněné zdravotní potíže, ztrátu zavazadel nebo třeba odcizení peněz a cestovních dokladů. Operátoři vám poradí jak při komunikaci s místními zdravotníky, tak s policií. Asistenční služba vám také může zajistit tlumočníka. Potřebné kontakty na operátory tísňových linek vždy najdete na vašich dokladech pojištění. Pokud budete mít například spolehlivé cestovní pojištění od ČPP, bude vám k dispozici asistenční linka Global Assistance.

volání na asistenční linku
V případě nehody, úrazu nebo odcizení peněz či dokladů volejte nejprve asistenční linku (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Bez podkladů to nepůjde

Pro pohodlné nahlášení pojistné události a její rychlé vyřízení je i u cestovního pojištění třeba zajistit potřebné doklady a dokumenty. Schovávejte si proto vždy potřebné lékařské zprávy a doklady za platby za ošetření, stejně jako zprávy od policie v případě krádeže. Nejsnadněji tak učiníte ještě na dovolené. Zejména pokud vyrážíte do vzdálených a exotických zemí, může být zpětné získávání potřebných dokladů problematické, někdy až nemožné. V takovém případě můžete zbytečně přijít o peníze.

zavazadla na pásu
Cestovní pojištění ale nepomáhá jen při úrazech. Užitečné je také třeba při ztrátě zavazadla (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Platební karta nemusí vždy stačit

Populární novinkou v oblasti cestovního pojištění je pojištění v rámci platební karty. Nelze na ně ale zcela spoléhat. Cestovní pojištění v rámci platební karty často slouží jen jako základní ochrana, a limity pojistného plnění nebývají vysoké. V případě, kdy dojde k nějaké vážnější komplikaci, nemusí být toto pojištění dostatečné. A vy se tak můžete ocitnout v nečekané šlamastyce. Proto si podmínky a vlastnosti pojištění na vaší platební kartě raději předem důkladně zkontrolujte. V případě, že si nebudete jisti, zda vám zrovna pro vaši dovolenou postačí, poohlédněte se po cestovním pojištění jinde. Například u ČPP začíná limit pojistného plnění na částce 2,5 milionu korun. Pojištění na platební kartě většinou takové částky ani nedosahují. Stejně tak nemusí tato pojištění nabízet ani řadu doplňkových služeb jako například asistenční službu, náklady za doprovázející osobu nebo repatriaci zpět do České republiky.

cestovní pojištění
A kde si vlastně cestovní pojištění zřídit? Třeba online, nebo přímo na pobočce pojišťovny (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pomoc je připravena

Tápete v tom, jak si cestovní pojištění sjednat a kterou variantu zvolit? V takovém případě je tou nejlepší volbou návštěva některé z poboček pojišťovny, které pojištění nabízí, například již zmíněné ČPP. Zkušení zaměstnanci s vámi pojištění během pár minut sjednají a pomohou s výběrem správné varianty. A to podle toho, do které země vyrážíte a jaké aktivity vás na dovolené čekají. Pokud už si pojištění zařizujete poněkolikáté a dobře víte, co vaše dovolená obnáší, zařídíte si záchrannou síť v podobě cestovního pojištění během pár minut online.

Jak si do auta vyyrobit camp vestavbu?

Publikováno: 15. 10. 2021, Autor: Marek Hadrbolec (text), Depositphotos (https://cz.depositphotos.com), Česká podnikatelská pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group (foto) , Profil autora: Marek Hadrbolec