reklama

Z odpadu, který by jinak skončil ve sběrném dvoře, můžete vytvořit stylový prvek na zahradu

Víte, co je na kutění nejlepší? Že můžete za pár korun vyrobit něco, za co byste v obchodě zaplatili stokoruny a někdy i mnohem víc. Příkladem je opláštění starého plastového sudu, který by jinak skončil ve sběrném dvoře. Stačí jednoduchý trik a sud se stane ozdobou vaší zahrady. Ukážeme si, jak ho jednoduše obložit dřevem.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Opláštěte starý plastový sud, získáte stylový prvek na zahradu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Aby ošklivý plastový sud, který používáme na zachycení dešťové vody, vypadal stylově, použijeme pro jeho opláštění staré dřevo. Pokud máte někde v rohu třeba starý plaňkový plot, který jste chtěli hodit na oheň, jde o ideální surovinovou základnu. Dřevěné latě stačí obrousit hrubším brusným papírem a jsou připraveny k použití. Latě si nařežte na stejnou délku podle toho, jak vysoká je obkládaná plastová bečka.

Řezání
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Pokud nemáte k dispozici starý plaňkový plot, můžete využít zbytky dřeva ze stavby

Dřevo k plastu přilepte kvalitním lepidlem. Ideální je konstrukční lepidlo prodávané v kartuších a vytlačované pistolí. Lepidlo aplikujte po celé délce latě, pak ji pevně přitiskněte k plastu a spoj nechte řádně vytvrdnout. Jaké lepidlo zvolit si přečtěte v našem dalším článku.

Lepení
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
K lepení dřeva a plastu použijte kvalitní lepidlo

Po obložení sudu dřevem můžete přistoupit k poslednímu kroku, kterým je obvázání nádoby lněným provazem. Ten dodá výrobku nejen hezký vzhled, ale zároveň působí i jako dodatečné jištění nalepených latí. Sud pak můžete využít jako malou nádrž na vodu nebo třeba pro vložení květináče či truhlíku s bylinkami. Například si v něm můžete vypěstovat domácí zázvor. Jak na to? To se dozvíte v článku na téma pěstování zázvoru

Provaz
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Lano dodá obloženému sudu rustikální vzhled

Tipy a triky:

  • Latě nemusíte na sud lepit, ale dají si přišroubovat vruty z vnitřní strany sudu. Musíte jen počítat s tím, že nebude vodotěsný. Jako místo pro květináč bude i tak fungovat skvěle.
  • Vyzkoušejte konopným lanem obmotat celý sud. Sice budete mít větší spotřebu provazu, ale získáte originální výrobek.
  • Kromě planěk z plotu se k obložení sudu dají použít také suché větve z lesa. Musíte je zbavit kůry.

Podívejte se, proč je dešťovka pro zahradu hotový poklad:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

TIP

Přodívejte se také na další návod, jak opláštit zahradní sud a udělat z něj hezkou zahradní dekoraci.

 

Publikováno: 25. 8. 2021, Autor: Jaroslav Kropáč (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Jaroslav Kropáč