reklama

Zbavte se hmyzu v bytě jednou pro vždy díky instalaci samolepicích sítí

V létě se to venku jen hemží hmyzem, který se vám při větrání snadno dostane do domu. Jednoduchým řešením, jak hmyzu zabránit ve vstupu, je instalace sítí do oken. Zejména ty nalepovací si můžete snadno nainstalovat a máte hned hotovo. V tomto článku vám poradíme jak na to.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Chraňte se proti hmyzu sítí do oken (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Výběr sítě proti hmyzu

Na trhu je široká nabídka sítí proti hmyzu. Dělí se na 2 hlavní kategorie: pevné sítě a nalepovací. Pevné sítě jsou velmi kvalitní a mají velmi dlouhou životnost. Jsou ale celkem drahé a obvykle si je musíte objednat, aby vám seděly přesně na rozměr vašich oken. Levnější, přesto však velmi dobrou alternativou, jsou nalepovací sítě do oken. Tyto sítě koupíte i ve většině supermarketů a jejich instalace je dnes již velmi snadná.

Síť v pevném rámu
Pevná síť v rámu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Napínací síť
Napínací síť pro nalepení (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Příprava rámu okna

Než začnete sítě lepit je potřeba si důkladně připravit povrch. Rám okna nestačí pouze otřít navlhčeným hadříkem, je potřeba ho i odmastit, aby se pak nestalo, že se část sítě odlepí a vy budete muset znova opakovat celou montáž. K odmaštění poslouží nejlépe technický benzin. Ten jemně naneste na hadřík a následně s ním očistěte rám okna. Pokud nemáte technický benzin, použijte přípravek, kterým myjete okna. Následně nechte rám oschnout.

Lepení suchého zipu

Když máte připravený a odmaštěný rám, tak přichází na řadu lepení. V balení sítě máte suchý zip, který má z druhé strany samolepící vrstvu. Odměřte si, kolik zipu budete potřebovat, a odstřihněte si 4 díly, které odpovídají rozměrům okna. Zip většinou bývá delší, než je potřeba, takže se vyplatí nechat si u každého proužku menší rezervu a následně odstřihnout přebývající část zipu po nalepení. Jakmile máte zip nastříhaný, tak z pásků postupně sundávejte krycí vrstvu a nalepujte je na rám okna.

Vypnutí a nalepení sítě do okna
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
U připevňování si dejte pozor, aby byla síť napnutá a nevznikly tak žádná volná místa

Instalace sítě

Když máte nalepený suchý zip, přichází na řadu samotná instalace sítě do suchého zipu. Síť si nejprve rozmotejte a orientačně si ji přiměřte k rámu okna. Vyhnete se tak následnému předělávání. Poté začněte uchycením jednoho z horních rohů. Síť umisťujte tak, aby měla menší přesah, který po dokončení instalace oříznete. Jakmile máte uchycený první roh, tak postupně připevňujte síť k rámu. U připevňování si dejte pozor, aby byla síť napnutá a nevznikly tak žádná volná místa.

Příprava sítě před nalepením
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Síť si nejprve rozmotejte a orientačně si ji přiměřte k rámu okna

Vypnutí sítě a ořezání

Po umístění sítě přichází finální kontrola. Během té si zkontrolujte, jestli je síť ve všech místech opravdu pořádně napnutá a nejsou na ní žádná volná místa. Pokud je vše v pořádku, tak můžete pomocí nožíku odřezat přesahující síť. Po ořezání sítě máte hotovo a jste konečně chráněni proti hmyzu.

Instalace sítě do oken
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Po ořezání sítě máte hotovo a jste konečně chráněni proti hmyzu

Podívejte se, jak vyrobit svíčku proti hmyzu:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 15. 8. 2021, Autor: Nicholas Nazarčuk (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Nicholas Nazarčuk