reklama

Zvolte dlažbu při úpravě okolí zahradního bazénu

Bazén dokáže povýšit i docela obyčejnou zahradu na místo, z kterého se vám zvláště v létě nebude chtít odcházet. Vodní prvek, byť menších rozměrů, zkrátka vnáší do zahrady radost, zábavu a zasloužený odpočinek. Při úpravě jeho okolí je nejlepším řešením dlažba.

i (Zdroj: PRESBETON Nova s.r.o.)
Okolí bazénu si zaslouží krásnou příjemnou kvalitní dlažbu (Zdroj: PRESBETON Nova s.r.o.)

Bazén a jeho okolí, které láká ke hře i odpočinku

Není to jen průzračná voda v bazénu, která láká k vodním hrátkám, ale i upravené zpevněné okolí, na kterém si budete moci užívat sluneční paprsky jako na dovolené, kdykoliv se vám zachce. Před samotnou realizací je třeba promyslet zejména tvar a umístění bazénu. V případě nutnosti srovnat terén a připravit podklad k zasazení bazénu. Okolí bazénu je dobré zpevnit pomocí odolného materiálu, abyste si do pracně udržované čisté vody nezanášeli trávu, listí a kusy hlíny a hlavně, abyste měli kde pohodlně odpočívat. Jedním z populárních povrchů je na údržbu nenáročná a zároveň odolná betonová dlažba.

Pokud se navíc obrátíte na špičkové výrobce, můžete si vybrat z celé škály velmi zajímavých povrchů, které na první pohled nerozeznáte od tradičních přírodních materiálů. Ať už kámen nebo dřevo, to vše jsou dekory, které se velmi dobře hodí právě na zpevnění ploch okolo bazénů. Dále je ideální struktura dlažby příjemná na dotek. Navíc se snažte vyvarovat černé barvě. U příliš tmavé dlažby hrozí, že by se v horkých dnech příliš rozpalovala.

Betonová dlažba s mimořádnými vlastnostmi

Česká firma PRESBETON má ve svém portfoliu řadu dlažeb NATURAL. Její výroba si zachovává velký podíl ruční práce. Finální výrobek tak vzhledově daleko převyšuje běžnou, sériově vyráběnou plošnou dlažbu. Prémiová dlažba NATURAL je opatřena ochranným systémem Protect System TOP. Ten spočívá ve vnitřním ochranném systému, který redukuje nasákavost betonu na minimum. Dlažba s úpravou TOP je navíc doplněna o dodatečný impregnační nástřik. Takto ošetřený povrch se vyznačuje nižší náchylností k ušpinění a výrazně usnadňuje čištění dlážděné plochy.

Vzhledově můžete sáhnout například po betonových „prknech“ BARK. Zdařilá imitace oblíbeného přírodního materiál, na kterém se ale ani po letech nezadřete třísku do bosých nohou. Ve stejné řadě můžete vybírat z celé škály tvarově různé dlažby, kterou můžete v zahradě zopakovat ve stejném dekoru, ale jiné formě.

Dlažba BARK
i (Zdroj: PRESBETON Nova s.r.o.)
Dlažba BARK má na omak příjemný sametový povrch a vzhled dřevěných prken

Další variantou je sametová dlažba LIMA teplé karamelové barvy, kterou nerozeznáte od přírodního ohlazeného kamene. Čtyři dostupné formáty dlažby je možné kombinovat pro podtržení přírodního rázu dlažby nebo vybrat pouze jeden rozměr pro uhlazenější efekt.

Dlažba LIMA
i (Zdroj: PRESBETON Nova s.r.o.)
Dlažbu LIMA nerozeznáte od přírodního kamene

Zajímavou strukturu tzv. trhaného betonu nabízí dlažba ROTO. Jemný reliéf působí protiskluzně, což na mokrém povrchu okolo bazénu jistě oceníte.

Dlažba ROTO + lem
i (Zdroj: PRESBETON Nova s.r.o.)
Reliéf dlažby ROTO působí protiskluzně

Ideální volbu představuje i světlá dlažba VERTO. Její vzhled se inspiroval u populárního obkladového kamene travertinu. Dlažbu VERTO je možné doplnit i bazénovým lemem ze stejné řady pro dokonale sladěný vzhled. 

Dlažba VERTO
i (Zdroj: PRESBETON Nova s.r.o.)
Ideální volbou je i světlá dlažba VERTO

Publikováno: 24. 8. 2021, Autor: PRESBETON Nova s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce