reklama

Aby venkovní dlažba zůstala dlouho krásná, naimpregnujte ji

Poradíme vám, jak se postaráte o vaši venkovní dlažbu tak, aby byla dlouho krásná. Ptáte se, jak? Stačí, když ji řádně vyčistíte, nanesete impregnaci, která dlažbu uchová v perfektní kondici.

i (Zdroj: ACOLOR s.r.o.)
Nepodceňujte údržbu a péči o venkovní dlažbu (Zdroj: ACOLOR s.r.o.)

Jak postupovat při nanášení impregnace na dlažbu

Venkovní dlažba, zvláště například ta před vjezdem do garáže, je velice namahaná. Nejen, že na ní působí povětrnostní podmínky, ale také každodenní přejezdy autem jí dávají zabrat. Aby zůstala dlouho krásná, je potřeba jí věnovat péči. Pro její údržbu je dobré použít impregnaci.

Co budete potřeboat?

  • Horsemen Stone Care
  • kartáč
  • kbelík s vodou
  • na větší plochy je možné použít vysokotlakou vodní hadici (vapku)
Špinavá dlažba
i (Zdroj: ACOLOR s.r.o.)
Venkovní dlažba potřebuje správnou péči

Pokud je v mezerách mezi dlaždicemi nějaký plevel, tak ho odstraníme. Dále dlaždice vyčistíme buď za použití vapky, nebo je vodou a kartáčem řádně vydrhneme. V obou případech pak necháme plochu pořádně vyschnout.

Čištění
Dlažbu řádně vyčistěte (Zdroj: ACOLOR s.r.o.)
Vyčištěná plocha
Vyčištěnou plochu nechte zaschnout (Zdroj: ACOLOR s.r.o.)

Když je plocha suchá, naneseme Horsemen Stone Care. Nanášíme jej buď štětcem, nebo postřikem, podle velikosti ošetřované plochy. Plocha bude pokrytá vrstvou mléčné barvy. Opět necháme řádně vyschnout, klidně až do 2. dne. Vrstva mléčné barvy zmizí a povrch bude bez jakékoliv barevné změny.

Připravená plocha
Vyčištěná suchá dlažba je připravena na nanesení impregnace (Zdroj: ACOLOR s.r.o.)
Impregnování
Naneste impregnaci (Zdroj: ACOLOR s.r.o.)

Horsemen Stone Care zpomaluje nebo zcela zabraňuje růstu mechu nebo řas. V případě, že se tam objeví nečistoty, řasy nebo mechy, tak se jednoduše odstraní vodou, a to bez použití jakýchkoliv přírodě nebezpečných prostředků. Více se nátěrových materiálech dozvíte na www.acolor.cz.

Publikováno: 13. 8. 2021, Autor: ACOLOR s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce