reklama

Ušetřete si námahu s čištěním bazénu, robot vše udělá za vás

Léto je v plném proudu a s tím i milované dovádění u vody a na koupališti. Kdo má vlastní bazén, musí se o vodu v něm řádně starat. Nezapomeňte na pravidelné čištění a také dávejte pozor, abyste zbytečně vodou neplýtvali.

Nepodceňujte pravidelné čištění vody v bazénu (Zdroj: Depositphotos)

Ať už napouštíme bazén z vodovodního řadu nebo z vlastní studny, určitě nechceme zvyšovat spotřebu jenom kvůli tomu, že by se nám voda brzo znehodnotila a museli bychom ji celou vyměnit. Bylo by to zbytečně pracné, zdlouhavé a také nákladné. Místo toho si hned zpočátku ohlídejte čistotu bazénu, kvalitu vody a následnou pravidelnou údržbu a čištění.

Na co si dát u vody v bazénu pozor

V první řadě hlídejte hodnotu pH, ani zásaditá ani příliš kyselá hodnota není vhodná, protože potom se nám budou ve vodě tvořit sinice a řasy. Pak je také důležité vodu chlorovat. Tady také rozhodně vsaďte na kvalitu produktů a správné dávkování. Chlor pomůže udržet vodu čistou a zdravou, ale také důležité myslet na to, že se v té vodě budeme koupat i my a naše děti, a je potřeba hlídat i toto kritérium s ohledem na to, že chlor je chemická sloučenina. Vždy se při použití a dávkování řiďte návodem a pokyny od výrobce.

Měření pH vody
Kontrola pH vody v bazénu (Zdroj: Prima DOMA)

Pravidelně bazén čistěte i mechanicky. Spadané listí, hmyz a jiné předměty odstraníte snadno pomocí síťky s teleskopickou rukojetí. U malých bazénů si pak vystačíme s pískovou filtrací a u větších by mohla stačit kartušová filtrace. Dalším pomocníkem jsou různé vysavače. Ty mechanické jsou napojené na filtraci, ale ta ji může hodně zatěžovat, včetně čerpadla filtrace. Poloautomatické vysavače jsou také napojené na filtraci, proto je nutné následně filtraci vyčistit a je důležité také hlídat jejich znečištění. Zároveň samozřejmě zatěžují filtrační systém a čerpadlo a snižují tím jejich životnost. Nicméně je to i tak částečný pomocník.

Čištění bazénu síťkou
Pomocí síťky vyndáme z vody spadané listí a jiné nečistoty (Zdroj: Prima DOMA)

Automatické samostatné vysavače pro bazény

Samostatné robotické automatické vysavače nepracují přes bazénový filtr a čerpadlo, čímž zjednodušují práci s čištěním filtračního systému a nesnižují jejich životnost. Automatický čisticí robot na bazénovou vodu pracuje samostatně, zapojí se jenom klasicky do zdroje elektřiny přes trafo transformátoru, vloží se do bazénu a nechá pracovat. Po čištění čisticího bazénového robota vyndáme, hadicí proudem vody ho pročistíme a je hotovo.

Filtr čisticího robota
Filtrační systém čisticího bazénového robota (Zdroj: Prima DOMA)

Čistíme vždy nejdříve hrubé nečistoty a až pak vložíme a necháme pracovat automatický bazénový vysavač. Pak používáme vysavač pravidelně podle toho, jak bude potřeba, jak často bazén využíváme a jaké je počasí. Můžete jej nechat pracovat klidně přes noc, jejich chod je velice tichý. Obsluhu snadno zvládnou jak pánové, tak dámy.

Bazénový robot
Pro kvalitní vyčištění bazénu je robot tou pravou volbou (Zdroj: Prima DOMA)

Pozor!

Při práci robotického vysavače v bazénu se z bezpečnostního hlediska v tuto dobu v bazénu nekoupejte a ohlídejte i vaše děti.

Víte, jak si poradit při výběru zahradního bazénu?

Publikováno: 14. 7. 2021, Autor: Silva Pokorná (text), PrimaDOMA, Depositphotos (foto) , Profil autora: Silva Pokorná