reklama

Multifunkční stolek k bazénu dokáže vyřešit hned tři základní funkce najednou

Horké letní dny přímo volají po osvěžení u bazénu. Tyto vzácné chvíle pohody však mohou narušit všudypřítomné povalující se hračky po našich ratolestech. Navíc nás může tížit myšlenka, kam si odložit sklenku vína či dobrého osvěžujícího nápoje. Šikovný kutil si s touto výzvou hravě poradí. Ze staré stoličky si mrknutím oka vyrobí úžasný multifunkční stolek k bazénu, který bude plnit funkci nejen jako odkládací plocha či úschovna pro hračky, ale navíc zde usušíme i mokré ručníky.

Multifunkční stolek k bazénu v námořnickém stylu (Zdroj: Prima DOMA)

Bombastický nápad

Nevíte, jak se zbavit častého nepořádku po dětech a užít si chvilky pohody u bazénu? Naši dva kutilové tuto výzvu hravě vyřešili. Postaví si multifunkční stolek, který však bude plnit více funkcí najednou. Nejen, že si na něj odloží své pití, ale zároveň bude sloužit jako sušák mokrých ručníků, které zde odložily děti po koupání, a také do něj schovají všechny povalující se hračky. Bude to vlastně stoleček 3v1.

Co budeme potřebovat

Ve své dílně mají tito mládenci různé staré a nepotřebné věci. Pro základní korpus stolečku jim hravě poslouží stará stolička. Sušák vznikne z odložené postýlky a na hračky se použije úložná plastová bedýnka.

Stará stolička
Pro výrobu multifunkčního stolečku k bazénu báječně poslouží stará stolička (Zdroj: Prima DOMA)

Použité nářadí

Tento projekt není nikterak náročný. Pro výrobu multifunkčního stolku bude převážně použita vzduchová sponkovačka. Dále bude zapotřebí pila, a to jak ruční, tak i okružní a aku šroubovák. Jak již bylo řečeno, nečeká nás nic těžkého ani složitého.

Výroba multifunkčního stolečku

V první řadě je velice důležité naměřit potřebnou výšku stolku. Přebytečná část nožiček se odřízne ruční pilou. Na spodní stranu nožiček přijde připevnit stará dřevěná deska, která musí být uříznuta na potřebné rozměry tak, aby nikde nepřesahovala. Deska se musí pečlivě přišroubovat a na její spodní stranu, za pomoci aku šroubováku připevníme čtyři pojezdová kolečka. Manipulace se stolkem pak bude velmi jednoduchá.

Šroubování
Spodní deska se musí k nožkám pečlivě přišroubovat (Zdroj: Prima DOMA)

V dalším kroku přijdou na řadu bočnice stolečku. K tomuto účelu báječně poslouží zadní desky ze staré skříně. Vždy je nutné pečlivě naměřit a uříznout potřebné rozměry. Za pomoci okružní pily získáme tři bočnice k nově vznikajícímu multifunkčnímu stolečku. Celý korpus stolku i bočnice nastříkáme za pomoci stříkací pistole barvou. Fantazii se meze nekladou, ale v tomto případě vzniká stoleček v námořnickém stylu. Použijeme tedy námořnickou modrou. Vše necháme důkladně zaschnout. 

Pro zpestření vznikajícího díla je možné nechat popustit uzdu fantazie, vyrobit šablonu s kotvou, jež se postupně přitiskne k všem modrým bočnicím a bílou barvou se podtrhne design, za který by se žádný námořník nemusel stydět.

Šablona
Šablona kotvy se přitiskne k bočnici a přetře bílou barvou (Zdroj: Prima DOMA)

Bočnice se k nohám stolku připevní vzduchovou sponkovačkou. Vzhledem k tomu, že byla použita sponkovačka, jsou některé sponky okem viditelné a kazí jinak bezchybný celkový dojem vznikajícího díla. Tento problém se však dá hravě vyřešit. Všechny rohy se zakryjí ozdobnou dřevěnou lištou.

Nyní je již hotový kompletní korpus stolečku a čeká nás připevnění sušáku na mokré ručníky. Pro tyto účely se perfektně hodí odložená dětská postýlka. Naměříme si potřebnou délku a uřízneme ji. Jednotlivé špricle z žebrování jdou snadno vyndat. Rozebereme tedy stávající konstrukci a z boku stolku přišroubujeme první lištu. Do této lišty se pak vloží vždy po dvou tyčkách z každé strany stolečku. Připevní se k nim druhá lišta, která se opět přišroubuje do nově vzniklého stolku.

V tuto chvíli už jen stačí doladit design našeho výtvoru. Celý stolek je vyráběn v námořnickém stylu, proto by neměl chybět, jako designový prvek, provaz, který podtrhne tížený vzhled. Provázkem se kompletně olemuje vrchní deska stolečku a připevní se jak jinak, než sponkovačkou. Jako třešničku na dortu vyrobíme z provazu dekoraci. Ambulantní uzel bude zdobit prostor, kam se vloží bedýnka pro pohozené hračky.

Špricle
Pro sušák na ručníky použijeme odloženou dětskou postýlku (Zdroj: Prima DOMA)

Na podrobný postup se podívejte zde:

Zdroj videa: Prima DOMA

Publikováno: 9. 7. 2021, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA (foto a video) , Profil autora: Beata Boháčová