reklama

Kamerový systém na domě je dnes téměř nutnost

Soukromý majetek láká nenechavce a poberty a uhlídat dům nebo auto dnes představuje docela problém, zejména pokud trávíme spoustu času v práci. Mohl by za nás ale hlídat někdo jiný? Jistě. Dokonce si můžeme vše ohlídat sami a být přitom klidně stovky kilometrů daleko od domova. Řeč je o kamerových systémech, které jsou dnes napojeny na chytrou technologii a umí doslova zázraky.

Kamerový systém na domě je dnes téměř nutnost (Zdroj: Depositphotos)

Kamerové systémy

Zabezpečení našich domovů a dalšího majetku považujeme za velmi nutné. Nekalé živly okolo nás se množí den ode dne a uhlídat vše, co je naše stojí někdy obrovské úsilí. Abychom nemuseli připomínat onoho sedláka z pohádky od Jana Wericha, který celou noc strávil běháním z baráku ke chlívku a zase zpět v obavě, že mu zloději chtějí ukrást peníze a kozu, mohl by nám v tom hlídání někdo pomoci. Nejlépe někdo, kdo nepotřebuje jíst ani spát, kdo je neustále ve střehu a nic mu neuteče. A takovým zdatným pomocníkem je kamerový systém. Kamerový systém je neocenitelný už jen proto, že my můžeme být stovky kilometrů daleko a přeci víme o všem, co se okolo našeho domu děje. 

Schéma
Způsob napojení kamerového systému (Zdroj: INTELEK)

S kompletním setem jednoduchým způsobem vytvoříte kamerové zabezpečení pro dům, chatu, firmu, sklad, obchod a podobně. Dokonce můžeme vzdáleně online sledovat veškeré prostory, které jsou pokryty kamerami. Kamerový systém dnes už dokonce ani nemusí být napojen na zdroj elektrické energie, protože je napájen bateriově. K ukládání záznamů pak můžeme použít flash disk nebo celý systém napojíme na hard disk. Pro přehrávání záznamů a ukládání nám bude sloužit DVD rekordér, který je součástí balení.

Jak kamerový systém vybrat?

Nabídek na trhu je takové množství, že bychom se neměli pokoušet se v kamerových systémech zorientovat sami. Je na místě oslovit odborníky, kteří vám pomohou s výběrem, a i případnou instalací. I když je samotná montáž kamerového systému natolik jednoduchá, že jí jistě zvládnete sami. 

V první řadě je potřeba si položit otázku, co od kamerového systému očekáváte. Chcete hlídat vchodové dveře do domu? Nebo bude lepší, pokud budou kamery zabírat i interiér, případně se zaměří i na přilehlé prostory okolo domu? A chcete záznamy nahrávat a ukládat? Budete potřebovat pohybové čidlo? A jak je to s alarmem? Upozorní vás, i když budete daleko od domova? Vyrozumí v době vaší nepřítomnosti také policii? To všechno je potřeba dopředu vědět, a právě z toho důvodu je vhodné oslovit renomovanou firmu, která se zabývá zabezpečováním objektů a vytvářením kamerových systémů tzv. na míru. Také byste měli vědět, že kamery je možné nainstalovat prakticky kamkoliv, jsou totiž vybaveny voděodolnou konstrukcí a mají vysokou odolnost proti prachu a vodě. 

Instalace kamerového systému

Jakmile si přivezete kamerový systém domů z obchodu, je na čase jej také nainstalovat. Zvládnete to v několika jednoduchých krocích a s pomocí příbalového letáku.

Anténa
Součástí balení je i bezdrátová anténa pro synchronizaci s mobilní aplikací (Zdroj: Prima DOMA)

Vybalte všechny komponenty z ochranných obalů. Na kameru našroubujte přiloženou bezdrátovou anténu.

Patice
Připevníme nejprve držák na kameru (Zdroj: Prima DOMA)

Sejměte zadní patici (držák) z kamery. Pomocí šroubů a hmoždinek, které jsou k balení přiloženy, připevněte patici na zeď. 

USB VSTUP
USB vstup pro dobíjení (Zdroj: Prima DOMA)

Do kamery vložte baterie, které budou sloužit jako zdroj energie. Povšimněte si na straně kamery vstupu pro USB kabel. Tímto způsobem budete systém dobíjet.

Nastavení
Kameru nastavíme na nejvíc exponované místo (Zdroj: Prima DOMA)

Kameru nasaďte na držák a nastavte ručně na místo, které chcete monitorovat.

Mobil
Pomocí chytré technologie můžeme najednou ovládat až 4 kamery (Zdroj: Prima DOMA)

Stáhněte si do chytrého telefonu aplikaci podle návodu a pomocí QR kódu spárujte kameru a chytrou technologii. Můžete najednou pak sledovat až 4 různá místa, protože systém dovoluje napojit najednou 4 kamery. 

Vzdálené ovládání kamerového systému je umožněno pomocí PC (Windows, MacOS), mobilního telefonu a tabletu (Android, iOS). Velkou výhodou je noční vidění až do vzdálenosti 30 m, takže pokud se k vám v noci bude někdo chtít dostat, ihned poznáte, zda je vítán nebo ne. Nemusíte ani nic přenastavovat, automatické přepnutí denního/nočního režimu je samozřejmostí. Provozní teplota kamerového systému -20-50 °C, takže kameru můžete instalovat na slunečné místo a nemusíte jí v zimě uklízet z obav, že namrzne. Jako bonus jsou pak ke každému kamerovému systému přidávány samolepky, upozorňující nenechavce a poberty, že objekt je hlídaný. 

Kamera
Kamera snese déšť i přímé slunce (Zdroj: Prima DOMA)

Pokud už máte jasno, vyrazte do obchodu nejprve pro kamerový systém a potom klidně třeba na dovolenou. 

Kamerový systém využijete i při chovu papoušků

Publikováno: 2. 7. 2021, Autor: Martina Pilzová (text), Prima DOMA (foto) , Profil autora: Martina Pilzová