reklama

Bioklimatická pergola na míru – jednoduše svépomocí

Také se už těšíte, až budete moci využít výhod své zahrady a za slunečných dnů si vezmete knížku nebo notebook a sednete si na zahradu? Nebo jen zrelaxujete a budete vstřebávat energii ze slunce či okolní přírody, protože to je, jako ponořit se do úplně jiného, klidného světa. Známe způsob, který vám to pomůže ještě lépe prožít i za rozličných podmínek. Je zde řeč o bioklimatických pergolách a jejich unikátních vlastnostech v kladném slova smyslu.

Bioklimatickou pergolu zvládnete postavit svépomocí (Zdroj: FTV Prima)

Čím vás bioklimatická pergola nadchne

Jednou ze zásadních věcí, na které se lidé hodně zaměřují je, aby pergola vypadala u jejich domu dobře a svým designem tak perfektně doplňovala jejich zahradu. Ať už se jedná o instalaci pergoly u staršího domu, nebo se teprve chystáte dům stavět, je několik variant, ze kterých vybírat. Záleží, kam pergolu chcete umístit. Nejlepší je pergola na míru. Tu vám vyrobí v rozměru až 4500 x 7000 mm. U domu může být buď na dvou nohách s kotvením do fasády domu, nebo i samostatně stojící, kterou můžete umístit i kamkoliv jinam do zahrady. Také je možný výběr z mnoha barev RAL, aby pergola co nejlépe seděla k vašemu domu.

foto 1 upr
Aby pergola co nejlépe splnila vaše požadavky, je nejlepší nechat si jí vyrobit na míru (Zdroj: Labona)

Největším benefitem bioklimatické pergoly jsou polohovatelné střešní lamely. Ty můžete podle potřeby naklápět a nechat je tak stínit nebo střešní část úplně uzavřít. Semknuté lamely vytvoří neproniknutelnou plochu, která vás ochrání nejen před sluncem, ale také před deštěm a v zimních měsících i před sněhem. A nepropustí ani kapku – díky integrovanému odtoku vody půjde všechna dešťovka pryč. Navíc si střechu můžete rozdělit do 1 – 3 sekcí a každou z nich ovládat zvlášť polohováním lamel zvlášť. Skvěle funguje také cirkulace vzduchu. Pokud lamely pootočíte, bude mezi nimi odcházet horký vzduch vzhůru a pod pergolu se bude dostávat svěží čerstvý.

foto 2 upr
Polohovatelné střešní lamely zajistí cirkulaci vzduchu a ochrání nejen před sluncem, ale také před deštěm (Zdroj: Labona)

Nenahraditelný doplněk pergoly

Perfektním doplňkem pergoly jsou screenové rolety. Ty se montují na boky a ochrání vás nejen před nízkými slunečními paprsky, před dešťovými kapkami ze strany, ale také před větrem a před hmyzem (fungují jako sítě proti hmyzu ve stažené poloze). Právě u screenových rolet je často velmi ceněna jejich průhlednost směrem ven. Zajistí vám výhled a přitom směrem dovnitř budete chráněni před zraky sousedů.

foto 3 upr
Screenové rolety jsou perfektním doplňkem pergoly (Zdroj: Labona)

Objednání i montáž zvládne každý domácí kutil

A nejlepší na hliníkové pergole je jednoduchost objednání a montáže. Obojí totiž hravě zvládnete i svépomocí a ušetříte, protože nebudete muset řešit výjezdy žádné externí montážní firmy. Třeba na e-shopu Labona.cz najdete přehledné manuály a videonávody k vyměření i k samotné montáži pergol a budete tak přesně krok po kroku vědět, jak postupovat.

Vše si za pár minut změříte a naklikáte parametry online. Pokud by vám bylo cokoliv nejasné, ochotně vám obratem pomohou na zákaznické lince. Přesně na míru vyrobenou pergolu vám dovezou domů a vy budete moci pergolu nainstalovat. Stačí vám k tomu jedny až dvojí ruce navíc, aby bylo možné přizvedávat jednotlivé části konstrukce pergoly, než je připevníte. O to lepší pocit pak je, sednout si pod novou luxusní bioklimatickou pergolou na vaší zahradě, když víte, že je to vaše práce.

Publikováno: 30. 6. 2021, Autor: Labona (text a foto) , Profil autora: Redakce