reklama

Dlouhodobá ochrana proti korozi? Jednoznačně žárové zinkování

Zahradní vrata, zábradlí, balkony a další výrobky a konstrukce z oceli určené pro venkovní použití vyžadují kvalitní ochranu proti korozi. Jedním z nejlepších systémů na trhu je žárové zinkování, které poskytuje spolehlivou, dlouhodobou a ekologickou ochranu. Navíc je dostupné komukoliv: využívají ho domácí kutilové stejně jako dodavatelé ocelových konstrukcí.

Dlouhodobá ochrana proti korozi? Jednoznačně žárové zinkování (Zdroj: Wiegel)

Proč žárové zinkování?

Žárové zinkování je jednoduché a efektivní: V zinkovně váš výrobek ponoří do zinkové lázně o teplotě 450 °C, kde se kapalný zinek spojí s chráněnou ocelí. Vznikne tak slitinový kovový povlak o tloušťce cca 50-150 µm, který celoplošně a bez mezer ochrání každou ocelovou konstrukci včetně hran, rohů a dutin. Právě komplexní, celoplošná ochrana je jednou z mnoha výhod žárového zinkování oproti jiným protikorozním systémům. Jaké jsou další?

DSC_5548
Pokud chcete zvýšit estetičnost a zároveň prodloužit životnost vašich ocelových výrobků, vyberte si zinkovnu, která zajišťuje jak zinkování, tak lakování (Zdroj: Wiegel)

Výhody žárového zinkování

  • Dlouhodobost – Žárové zinkování ochrání vaše výrobky před korozí extrémně dlouho, obvykle déle než 40 let.
  • Odolnost – Ponořením do lázně z roztaveného zinku získávají ocelové konstrukce jedinečnou ochranu nejen proti korozi, ale i proti otěru a poškození.
  • Cenová výhodnost – Žárové zinkování se jakožto průmyslová metoda provádí velmi hospodárně.
  • Snadná kontrola – Zinkový povlak zvládne zkontrolovat každý. Chybu nelze překrýt, takže pokud se vám povlak jeví jako rovný a rovnoměrný, pak takový opravdu je.
  • Úspora času­ Žárové zinkování se vždy provádí za optimálních podmínek a zcela nezávisle na počasí. Po aplikaci lze hned provést montáž.
  • Bezúdržbovost – Pozinkované výrobky nevyžadují žádnou údržbu.
  • Spolehlivost – Žárové zinkování se provádí za přesně definovaných podmínek, podle normy ČSN EN ISO 1461.
  • Ekologická nezávadnost Pozinkovanou ocel můžete snadno recyklovat a použít znovu. V moderních žárových zinkovnách se recykluje i veškerý odpad (vzduch, voda, teplo).
  • Požární odolnost až 30 minut.
  • Atraktivní vzhled Zinkové povlaky podtrhují charakter a vlastnosti oceli a neubírají jí na atraktivitě. Některé zinkovny navíc nabízí i lakování neboli duplexní systém zinek + barva. Touto úpravou lze zvýšit životnost oceli až na 100 let.
Fo_1
Žárové zinkování ochrání vaše výrobky před korozí extrémně dlouho (Zdroj: Wiegel)
P1000013
Pozinkované výrobky nevyžadují žádnou dodatečnou údržbu (Zdroj: Wiegel)

Zinek + barva pro atraktivní design a ještě delší životnost

Pokud tedy chcete zvýšit estetičnost a zároveň prodloužit životnost vašich ocelových výrobků, vyberte si zinkovnu, která zajišťuje jak zinkování, tak lakování.

V České republice nabízí tuto možnost síť zinkoven Wiegel. Ve své lakovně ve Velkém Meziříčí se specializuje na mokré lakování vodou ředitelnými barvami, které jsou ve srovnání s práškovými nátěry atraktivnější a mnohem šetrnější k životnímu prostředí. V její nabídce najdete všechny barvy RAL a DB.

Žárové zinkování
Wiegel nabízí mokré lakování vodou ředitelnými barvami, které jsou ve srovnání s práškovými nátěry atraktivnější a mnohem šetrnější k životnímu prostředí (Zdroj: Wiegel)
P1000019
Žárové zinkování je jednoduché a efektivní (Zdroj: Wiegel)

Publikováno: 22. 6. 2021, Autor: Wiegel (text a foto) , Profil autora: Redakce