reklama

Potřebujete nový závěsný plynový kondenzační kotel? Vyberte si z řady Vitodens 100

Kdo by rád vyměnil topení svého bytu či rodinného domu s mírnou investicí, pro toho jsou ideálním řešením nové nástěnné plynové kondenzační a kompaktní kotle řady Vitodens 100. Moderní technika jako inovativní hořák MatriX Plus a inteligentní regulace spalování Lambda Pro zajišťují nízkou spotřebu paliva a nízké emise CO2. To šetří peněženku i životní prostředí.

Potřebujete nový závěsný plynový kondenzační kotel? Vyberte si z řady Vitodens 100 (Zdroj: Viessmann)

Výhody plynových kondenzačních kotlů řady Vitodens 100

S výkony od 3,2 do 32 kW (Vitodens 141-F až 25 kW) se nové plynové kondenzační kotle řady Vitodens 100 hodí pro byty i rodinné domy:

 • Vitodens 100-W, nástěnný kotel s malým požadavkem na prostor, jako topný nebo kombinovaný kotel,
 • Vitodens 111-W, kompaktní nástěnný kotel s integrovaným nabíjecím zásobníkem z ušlechtilé oceli o objemu 46 l pro ještě vyšší komfort přípravy teplé vody,
 • stacionární kompaktní kotel Vitodens 111-F, volitelně s integrovaným nabíjecím zásobníkem o objemu 100 l nebo se zásobníkem teplé vody s topnou spirálou o objemu 130 l pro oblasti s tvrdou vodou a 
 • kompaktní energetická centrála Vitodens 141-F se solárním zásobníkem 170 l a všemi důležitými komponenty pro připojení solárních kolektorů.
plynový kotel Vitodens 141
Jako kompaktní energetická centrála má Viessmann Vitodens 141-F integrovaný 170litrový solární zásobník a všechny důležité komponenty pro připojení solárních kolektorů (Zdroj: Viessmann)

Oproti běžným kotlům nabízejí tyto kotle řadu výhod, jako například: jednoduchou obsluhu a uvedení do provozu díky inovativní elektronické platformě s integrovanou WiFi, což umožňuje naprosto jednotné spojení s aplikací ViCare a digitálním servisním nástrojem Vitoguide a v neposlední řadě vysoce účinnou plynovou kondenzační techniku, která chrání ovzduší a má budoucnost. Nová topná zařízení se navíc představují v příjemně moderním designu s vrstvou bílého matného laku Vitopearlwhite a obslužným rozhraním v moderní optice „Blackpanel“. Nové kondenzační kotle tak harmonicky zapadnou do každého obytného prostoru.

plynové kotle Vitodens 100-W, 111-W, 111-F
Nástěnné plynové kondenzační a kompaktní kotle řady Vitodens 100 (Zdroj: Viessmann)

Nízké emise a trvale vysoký stupeň účinnosti 

Hořák MatriX-Plus v nové generaci kotlů Vitodens 100 zajišťuje nejvyšší účinnost a spolehlivost. S rozsahem modulace až 1:10 při maximální stabilitě plamene plynule přizpůsobuje výrobu tepla aktuální potřebě. Taktování hořáku se tím snižuje na minimum a dosahuje se vysokého normovaného stupně využití až 98 % (Hs). To zajišťuje nízkou spotřebu paliva a snižuje emise CO2. Osvědčený výměník tepla Inox-Radial z nerezové ušlechtilé oceli přenáší teplo vyrobené hořákem MatriX Plus do vytápěcího systému.

Již dnes „H2 ready“ s regulací spalování Lambda Pro

Ať už se střídá druh plynu, kolísá jeho kvalita nebo se mění provozní podmínky – automatická regulace spalování Lambda Pro v plynových kondenzačních kotlích Vitodens zajišťuje vždy spolehlivý a čistý provoz s nejvyššími stupni účinnosti.

Inovativní regulace spalování umožňuje dokonce bezproblémové a účinné využití plynových směsí ze zemního plynu a až 20 % vodíku. Zařízení jsou certifikována podle ZP 3100 DVGW Cert GmbH. Tak je nová generace kotlů nejlépe připravena, pokud se bude v blízké budoucnosti napájet vodík vyrobený větrnou a solární energií do sítí zemního plynu, aby se snížily emise CO2 k ochraně ovzduší. Majitelé domů a bytů, kteří se rozhodnou pro kotel řady Vitodens 100, jsou proto nejlépe připraveni na budoucnost. 

Velmi důležité pro odborné montážní partnery: díky Lambda Pro odpadnou při instalaci práce, které jsou potřeba pro nastavení u běžných plynových kotlů. Regulace spalování rozpozná příslušný druh plynu a automaticky na něj Vitodens nastaví.

plynový kotel Vitodens 100-W
Vitodens 100-W je nástěnný kotel s malým požadavkem na prostor (Zdroj: Viessmann)
vnitřek plynového kotle
Kotle jsou vybaveny inovativním hořákem MatriX Plus a inteligentní regulací spalování Lambda Pro (Zdroj: Viessmann)

Jednoduchá a snadno srozumitelná obsluha 

Nová řada kotlů Vitodens 100 se dodává s LED displejem se 7segmentovým displejem a dotykovými tlačítky. Displej založený na elektronické platformě se vyznačuje velmi jednoduchou a srozumitelnou obsluhou a decentním designem v optice „Blackpanel“. Topná zařízení s přímým a/nebo směšovaným topným okruhem se tím dají jednoduše regulovat.

Komfort a bezpečnost díky integrovanému rozhraní WLAN

Jako všechny plynové kondenzační kotle Vitodens nové generace se i zařízení řady 100 zakládají na nové elektronické platformě a mají integrované rozhraní WiFi. Tím je umožněna naprosto jednotná komunikace mezi topnými zařízeními, uživateli a odbornými partnery na jednotné digitální bázi. Tak může uživatel své topení kdykoliv pohodlně ovládat přes aplikaci ViCare a na přání schválit odbornou firmu podle svého uvážení pro monitorování zařízení přes digitální servisní centrálu Vitoguide. Díky tomu pak může odborný partner včas zjistit potřebu servisu a možné poruchy. 

Změny parametrů proveďte on-line a případně vyjednejte servisní zásah, ještě než se v bytě ochladí. To je bezpečnost a komfort na nejvyšší úrovni.

ViCare aplikace
Topení lze pohodlně ovládat přes aplikaci ViCare (Zdroj: Viessmann)

Jednoduché uvedení do provozu a údržba přes aplikaci 

Mnohé další vlastnosti nové řady Vitodens 100 výrazně zjednodušují uvedení do provozu a údržbu zařízení. Kotel se dá uvést do provozu rychle a jednoduše přes aplikaci.

Údržba je díky novému digitálnímu nástroji Vitoguide hračka. Údržba, diagnostika závad a výměna náhradních dílů jsou tak vyřízeny velmi jednoduše a rychle. 

Modulární konstrukce nové generace kotlů a programu příslušenství zajišťuje nejen asi o 50 % méně náhradních dílů než dosud, ale i komplexnost produktového programu se stala mnohem přehlednější.

Tak je například pro nový hořák MatriX Plus pro všechny výkony (do 32 kW) potřeba pouze plamencová hlava, zapalovací elektroda a těsnění hořáku.

Hlavní výhody

 • Jednoduchá, intuitivní obsluha přes aplikaci ViCare a integrované WiFi rozhraní
 • Vysoká bezpečnost provozu díky automatické regulaci spalování Lambda Pro 
 • Vysoká účinnost a nízké emise CO2 díky hořáku MatriX-Plus
 • Vysoký komfort obsluhy díky LED displeji se 7segmentovým zobrazením
 • Vysoký komfort přípravy teplé vody na minimálním prostoru za pomoci integrovaných zásobníků teplé vody (Vitodens 111-W, 111-F a 141-F)
 • Velmi progresivní díky certifikaci způsobilosti pro příměsi až 20 % vodíku k zemnímu plynu
 • Výměník tepla Inox-Radial zajišťuje dlouhou životnost a účinnost
 • Hořák MatriX-Plus s dlouhou dobou užívání díky perforaci látky MatriX z ušlechtilé oceli
 • Automatická regulace spalování Lambda Pro pro všechny druhy plynu
 • Tichý provoz díky malému počtu otáček ventilátoru Integrované WiFi rozhraní k internetovému připojení
plynový kotel v koupelně
S výkony od 3,2 do 32 kW jsou nové nástěnné plynové kondenzační kotle Vitodens 100-W a Vitodens 111-W vhodné pro byty i rodinné domy (Zdroj: Viessmann)

Technické údaje

Výkon: 3,2–32,0 kW (Vitodens 100-W, 111-W, 111-F) popř. 3,2–25,0 kW (Vitodens 141-F)

Normovaný stupeň využití: 98 % (Hs)

Rozsah modulace: 1 : 10

Objem zásobníku: 46 l (Vitodens 111-W) 100 l popř. 130 l (Vitodens 111-F) 170 l (Vitodens 141-F)

Třída energetické účinnosti: A (systémový štítek A+ při zapojení solárního zařízení nebo v kombinaci s regulací samostatných místností)

Publikováno: 27. 5. 2021, Autor: Viessmann (text a foto) , Profil autora: Redakce