reklama

Vyrobte si praktický stojan na jízdní kolo

Přemýšlíte, jak co nejjednodušeji vyrobit praktický a stylový stojan na kolo? Jde to opravdu jednoduše, potřebujete k tomu jen starou europaletu, nářadí, šikovné ruce a všechno ostatní se už dozvíte od nás. A pěkně krok za krokem.

Vyrobte si originální stojan z palet (Zdroj: Prima DOMA)

Potřebné nářadí a pomůcky

  • stará paleta
  • L profily a spojovací materiál pro smontování rozřezané palety
  • úhlová bruska s vhodným kotoučem
  • AKU šroubovák
  • konzole ze staré police
Materiál a nástroje
Připravte si materiál a nástroje (Zdroj: Prima DOMA)

Řezání
Řezání palety přímočarou pilou (Zdroj: Prima DOMA)

Výroba stojanu na kolo z palety je rychlá a levná. Připravte si například stůl v dílně, na kterém si celý stojan zhotovíte. Prvním krokem je rozříznutí palety v její polovině. Řezání proveďte pomocí přímočaré pily. Při práci nezapomínejte na rukavice a ochranné brýle.

Broušení
Broušení otřepů palety (Zdroj: Prima DOMA)

Pak vezměte úhlovou brusku s vhodným kotoučem na dřevo a celou pohledovou stranu palety důkladně obruste. Především jde o spoustu otřepů a dalších nečistot. Pokud chcete mít povrch krásně čistý, pak dobruste celý povrch třeba brusným papírem, nasazeným do vrtačky.

Montáž
Palety postavte kolmo k sobě a spojte je L profily (Zdroj: Prima DOMA)

Následný krok představuje spojení obou kusů palety. Menší uřezanou část postavte kolmo na konec delšího kusu. Za pomocí AKU šroubováku, L profilů a samořezných šroubů tyto kusy spojte zase do jednoho celku.

Montáž konzol
Zpevnění stojanu starými konzolemi z police (Zdroj: Prima DOMA)

Poslední krok spočívá ve zpevnění stojanu pomocí starých designových konzolí z police, kterou jste našli třeba na půdě, ale některé prvky se vám nechce vyhazovat. Postup montáže je stejný jako u L profilů, přichycení se děje prostřednictvím samořezných šroubů do dřeva.

Pak už můžete usadit stojan na svoje místo, zvažte, zda není nutné jej natřít. Poslední rada zní, že mezera mezi prkny stojanu by měla být velká jako je tloušťka pneu kola. A je hotovo!

Udělejte radost i svým dětem, vyrobte jim tee pee

Vyrobte si originální stojan z palet (Zdroj: Prima DOMA)
Stojan na kolo (Zdroj: Prima DOMA)

Publikováno: 26. 5. 2021, Autor: Radoslav Ptáček (text) Prima DOMA (foto) , Profil autora: Radoslav Ptáček